-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemZOR ŞARTLARDA KALAN SOKAK HAYVANLARINI ELLERİYLE BESLİYOR

ZOR ŞARTLARDA KALAN SOKAK HAYVANLARINI ELLERİYLE BESLİYOR

- Google Reklamı -

Kara kış şartlarının hüküm sürdüğü ve yağan kar yağışlarının getirdiği soğuk havada zor durumda kalan köpek gibi sokak hayvanlarına Hayvansever Engin Kodalak sahip çıktı. Kodalak’ın bu davranışı büyük takdir topladı.

Bilindiği gibi, Sungurlu’da son günlerde kara kış olarak tabir edilen soğuk havalar hüküm sürüyor. Yağan kar da bu kara kışın tuzu biberi oldu.

ENGİN KODALAK’TAN ALKIŞLANACAK DAVRANIŞ

Böylesine soğuk günlerde sokak hayvanlarına Sungurlu Ümit Cami İmam Hatibi Engin Kodalak sahip çıkıp. Her gün Boğazkale’ye geliş gidiş yapan Kodalak, yol boylarına bırakılan sokak köpeklerini her gün kendi elleriyle besliyor.
Sungurlu – Boğazkale arası giderken arabayı tanıyıp önüne geçmeleri, sevgi ve minnet içeren inleyişleri, ses çıkarmaları yürekleri burkuyor diyen Kodalak, “Onlara yiyecek verdiğimiz için bizi tanıyor ve sanki konuşmak istercesine, çıkardığı inilti sesleriyle kendi lisanınca teşekkür ediyor” dedi.

- Advertisement -

Yaklaşık 15 köpeğe her gün ilçeden ekmek ve yemek kalıntıları götürdüğünü söyleyen Kodalak, kara kış şartlarının hüküm sürdüğü ve yağan kar yağışlarının getirdiği soğuk havada zor durumda kalan sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini sözlerine ekledi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu