Ziya Selçuk: “Ders Saatleri Azalacak, Teneffüs Saati Artacak”

Sponsor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Eğitimde 2023 Vizyon Belgesi’ni açıkladı.

Esnek, modüler, daha az ders saati ve çeşidinin olduğu bir müfredat hazırlanacağını bildiren Selçuk, “Okul yöneticilerimizin yetki ve sorumluluklarını kısmen artırıyoruz. Önümüzdeki süreçte tüm yöneticilerimizin ehliyet ve liyakat temelli olması konusunda ülke çapında bir bakış açısını da paylaşmış olacağız.” dedi.

YABANCI DİL EĞİTİMİ YENİDEN YAPILANDIRILACAK

Okul mahalle spor kulüpleri kurulacağını açıklayan Selçuk, “Veriyi kullanmak politika geliştirirken bizim açımızdan son derece kritik. Bu yüzden de öğrenme analitiği platformu oluşturuyoruz.”

Sponsor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yabancı dil eğitiminin de yeniden yapılandırılacağını bildirdi.

YÖK İLE İŞ BİRLİĞİ

Bakan Selçuk açıklamasında, “Okul yöneticilerinin yetki sorumluluklarını arttırıyoruz. 12 Eylül’den beri öğretmen yetiştirme konusunda belirli bir mekanizmamız var. YÖK ile işbirliği yapıyoruz. Eğitim Fakültelerinin muhakkak değişmesi lazım. Belli sayıda pilot Eğitim Fakülteleri oluşturacağız. Burada uygulama ağırlıklı çalışmalar yapılacak. Veriye dayalı yönetim bizim yine kritik unsurlarımızdan bir tanesi. Öğrenme analitiği platformu oluşturacağız” dedi.

OKUL-MAHALLE SPOR KULÜPLERİ GELİYOR

Bakan Selçuk, yeni eğitim vizyonu açıklamasında mahallere spor kulüpleri kuracağını söyledi.

Sponsor
Önceki İçerikErdoğan’dan İttifak Açıklaması: “Biz de ‘Herkes Kendi Yoluna’ Deriz”
Sonraki İçerikSatıcının Olmadığı Kantin Öğrencilere Güveni Öğretti
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz