ZİMMETİNE PARA GEÇİRDİĞİ İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner “Başkanlar Konuşuyor” programında zimmetine para geçirdiği ile ilgili iddiaları cevapladı.

Sponsor

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner “Başkanlar Konuşuyor” programında zimmetine para geçirdiği ile ilgili iddiaları cevapladı.

Şahiner, 20 yıl Sungurlu Ticaret Odası’nın başkanlığını yaptığını, Ticaret Odası’nın kurulmasından bu güne kadar ve şu anki mevcut binaya kadar yarısının kendi çabaları ile yapıldığını anlattı.

Başkan Şahiner, görevi 2013 yılında bıraktığını, aradan 7 yıl geçtiğini ancak iddiaların 7 yıldır sonra çıktığını belirtti.
20 yıllık başkanlığı süresince tek faturasının bulunmadığını, masraflarını hep kendisinin karşıladığını kaydeden Şahiner, “harcadıklarımı hesaplasak 20 yıl boyunca 600 bin lirayı bulur” dedi.

Sponsor

Hakkımda çirkin iftiralarda bulunanlara hakkımı da helal etmiyorum diyen Şahiner, “Hakkımda böyle iddiaları gazetesinde yayımlayan şahıs 8500 lira ceza yedi yalan beyanından dolayı. Gazetecilik biraz da ahlak şeref ister” dedi.
Şahiner; “Bugüne kadar hiçbir Allah’ın kulunun karşısında eğilmedim kimse de başımı eğdiremez Atılan çamur bana bulaşmaz güçleri de yetmez. Kuldan korkmam Allah’tan korkarım” dedi.

Oğluna şato yaptı şeklinde bazı medya organlarında haber çıktığını hatırlatan Başkan Şahiner, burada 8 dönüme yakın yerin tapulu arazisi bulunduğunu, arada hazine arazisi bulunduğunu ve sonraki arazinin yine akrabasına ait olduğunu kaydetti.

‘BASIN MISIN HARAÇ KESEN DELİ DUMRUL MUSUN?’

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Çorum basını ile ilişkileri konusunda da görüşlerini açıkladı.

Çorum basını ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu, genel olarak çalışmalarına yer veren basın kuruluşlarına reklam vererek destek olduklarını, ancak bazı basın kuruluşlarının şantaj ve tehdit ile gazeteciliği karıştırdığını anlatan Başkan Şahiner, asla böylelerine taviz vermeyeceklerini, şantaj ve tehditlere pabuç bırakmayacağını söyledi. Şahiner, konuşmasının devamında özetle şunları söyledi:

‘Basının da ama şereflisi olacak basın kimliği adı altında şerefsizce işler yapılıyor.
Bu hukuksuzluk. Kabul etmem çünkü alışmışlar onu tehdit edelim bunu tehdit edelim para alalım diye ama karşınızdaki Şahiner pabuç bırakmaz. Çok daha kafamı bozarlarsa Çorum’a bir televizyonda ben kurarım.’

Şahiner, yaklaşık 2 saat süren programda Ramazan’da yapılan yardımlardan, Belediye’nin kültürel ve sportif faaliyetlere verdiği desteklerden, ilçenin gelişimi için yapılması gereken çalışmalara ilişkin görüş ve düşüncelerini de anlattı.

Sponsor
Önceki İçerikŞAHİNER ORTAK YAYINDA AÇIKLAMALAR YAPTI
Sonraki İçerikOTOMOBİL SU KANALINA UÇTU
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz