Zimem Geleneğini Devam Ettirenden Allah Razı Olsun

Sponsor

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, “Bir Osmanlı geleneği olan zenginlerin esnaftan “zimem” denilen veresiye defterini satın alması geleneğinin bugünlerde bir hayırsever tarafından darda olan hemşehrilerimizin borcunu kapatma olarak devam ettirilmesi bizleri memnun etmiştir” dedi.

Oda Başkanı Aşutoğlu, bu güzel âdeti son dönemde bazı hayır sahipleri ülkemizin çeşitli yerlerinde uygulandığını görmüş ve hatta son birkaç aydır ilçemizde de duymaya başlamış idik. Ceddimiz olan Osmanlının bu güzel adetinin geçtiğimiz gün tekrar bir örneğini yaşadık. Darda olan hemşerilerimizin Bakkal esnafımıza olan 30.000 TL civarında borçlarını ödeyen bu hayırsever vatandaşımızı tebrik ediyor. Allah’tan Hayrının kabulü duasında bulunuyorum.

Ekonomik sıkıntının yaşandığı şu kış aylarında borcunu ödeyemeyen darda olan vatandaşlarımıza ulaşmak konusunda Oda ve Başkan olarak elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Bu geleneğin ülkemizde ve ilçemizde artarak devam etmesini temenni eder yapacak zengin durumu iyi vatandaşlarımızın hayırlarının kabulünü Allah’ tan dilerim.’’ İfadelerinde bulundu.

Sponsor
Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf odası başkanı Osman AŞUTOĞLU, bir Osmanlı geleneği olan zenginlerin esnaftan
Sponsor
Önceki İçerikÇORUM’UN GURURU OLDU (VİDEO HABER)
Sonraki İçerik17 MART’TA AÇILMASI PLANLANIYOR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz