Zimem Geleneğini Devam Ettirenden Allah Razı Olsun

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, “Bir Osmanlı geleneği olan zenginlerin esnaftan “zimem” denilen veresiye defterini satın alması geleneğinin bugünlerde bir hayırsever tarafından darda olan hemşehrilerimizin borcunu kapatma olarak devam ettirilmesi bizleri memnun etmiştir” dedi.

Abone Ol

Oda Başkanı Aşutoğlu, bu güzel âdeti son dönemde bazı hayır sahipleri ülkemizin çeşitli yerlerinde uygulandığını görmüş ve hatta son birkaç aydır ilçemizde de duymaya başlamış idik. Ceddimiz olan Osmanlının bu güzel adetinin geçtiğimiz gün tekrar bir örneğini yaşadık. Darda olan hemşerilerimizin Bakkal esnafımıza olan 30.000 TL civarında borçlarını ödeyen bu hayırsever vatandaşımızı tebrik ediyor. Allah’tan Hayrının kabulü duasında bulunuyorum.

Ekonomik sıkıntının yaşandığı şu kış aylarında borcunu ödeyemeyen darda olan vatandaşlarımıza ulaşmak konusunda Oda ve Başkan olarak elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Bu geleneğin ülkemizde ve ilçemizde artarak devam etmesini temenni eder yapacak zengin durumu iyi vatandaşlarımızın hayırlarının kabulünü Allah’ tan dilerim.’’ İfadelerinde bulundu.

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf odası başkanı Osman AŞUTOĞLU, bir Osmanlı geleneği olan zenginlerin esnaftan "zimem" denilen veresiye defterini satın alması geleneğinin bugünlerde bir hayırsever tarafından darda olan hemşehrilerimizin borcunu kapatma olarak devam ettirilmesinden duyduğu memnuniyeti yaptığı açıklama ile dile getirdi. | Sungurlu Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz