Zeytin Dalı Harekatı’nın İlk Şehidi Musa Özalkan’ın Vasiyeti Duygulandırdı

Zeytin Dalı Harekatı’nda acı haber dün akşam saatlerinde geldi. Harekatın ilk şehidi Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan oldu.

Abone Ol
Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk şehidi Musa Özalkan'ın vasiyeti duygulandırdı

Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, Kilis’in Gülbaba köyünün güneydoğusundaki Burseya Dağı’nda teröristlerle girilen çatışmada şehit düştü. Musa Özalkan’ın şehadet haberi Ankara’da yaşayan ailesini yasa boldu. Şehit Musa Özalkan 2 yıllık evliydi ve 5 aylık bir kız çocuk babasıydı.

Acı haber sonrası yaşadığı eve Türk bayrağı asıldı ve tüm mahalle bayraklarla donatıldı. Şehidin naaşı yarın getirilecek ve askeri törenin ardından cenazesi memleketi Ayaş’ta toprağa verilecek.

Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Musa Özalkan’ın, şehit düşmeden önce bir arkadaşıyla Whatsapp’tan yazışması ortaya çıktı. Yazışmalarda arkadaşına şehit düşmesi halinde vasiyetinden bahsediyor. Arkadaşı da Musa Özalkan’a destek verici ve motive edici sözler sarf ediyor.

İŞTE ŞEHİDİN DUYGULANDIRAN VASİYETİ

Vasiyetimdir, şehit olursam devletin vereceği parayla, Kurt-Ar Derneği aracılığı ile Telafer’deki Türkmen Balalar için anaoku-kreş veya kültür merkezi yaptırılması ve ismimin konması…

Reis vasiyetimdir aileme iletirsin. Telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun, şahit olsun.

Zeytin Dalı Harekatı’nda acı haber dün akşam saatlerinde geldi. Harekatın ilk şehidi Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan oldu. | Sungurlu Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz