-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemZabıta Müdürlüğü Bakkal ve Marketleri Denetledi

Zabıta Müdürlüğü Bakkal ve Marketleri Denetledi

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçede bulunan bakkal ve marketlerde denetim yaptı.

Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçede bulunan bakkal ve marketlerde denetim yaptı. | Sungurlu Haberleri

Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürü Kemal KARAMAN “Özellikle gıda maddesi üreten ve satan iş yerlerinin denetimlerine ağırlık veriyoruz. Bu kapsamda marketlerimizi denetimden geçiriyoruz. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın ramazan ayı boyunca sağlıklı, huzurlu ve güvenilir bir şekilde alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlerine bundan sonra da belirli programlar dahilinde devam edecektir” diye konuştu.
Yapılan denetimlerin sonunda İlçede bulunan aynı grubta faaliyet gösteren üç ulusal markette çok miktarda son kullanma tarihi geçmiş ürünler bulundu. Market sahiplerine gerekli cezai işlem uygulanırken son kullanma tarihi geçmiş ürünler de tutanak altına alınarak imha edilmek üzere yediemine teslim edildi.
Konuyla İlgili açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Kemal KARAMAN ‘’Vatandaşları satın alacakları gıda ürünlerinin ambalajını, son kullanma tarihlerini kontrol etmelerini isteyerek alışveriş anında olumsuz bir durumla karşılaşılması halinde şikayetlerini ‘Alo Zabıta 153’e bildirmeleri halinde daha hızlı ve sağlıklı, denetimlerin devam edeceğini’’ bildirerek. İlçe halkımıza hayırlı ramazanlar temennisinde bulundu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu