-0.6 C
Sungurlu
14/03/2023
Sungurlu HaberleriEğitimYüksekokul'da Devir Teslim Töreni Yapıldı

Yüksekokul’da Devir Teslim Töreni Yapıldı

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.
Konferans salonunda yapılan devir teslim törenine görev süresi dolan Yüksekokul müdürü Yrd. Doç Dr. Kubilay Karacif, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömür Demirer ve öğretim üyeleri katıldı.
Programda duygusal bir konuşma yapan Yrd. Doç Dr. Kubilay Karacif, “Bu programı hazırlayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Duygulandım, konuşmam olmasa ağlayacaktım. Geldiğimizde 10 tane personelimiz vardı. Bu gün 25 personelimiz olmuş. Toplamda 38 kişilik bir aile olmuşuz ki gerçekten biz bir aileyiz. Bu süre içerisinde burada bir şeyler yapmaya çalıştık. Esiklerimiz vardı. Sungurlulu olduğumuz için üniversitenin içerisinden takip ettiğimiz için eksikleri biliyorduk” dedi.

– Sungurlu MYO Bizim Hep Birinci Önceliğimiz Oldu
Kendimize bir hedef seçtik diyen Karacif, “Sungurlu Meslek Yüksekokulumuz bizim hep birinci önceliğimiz oldu. Ailemizi ikinci sıraya ittik. Akademik çalışmalarımızı bir kenara bıraktık. Burası memleketimiz olduğu zaman fedakarlık yapıp, doçentlik 6-10 sene sonra olsun diyebiliyoruz. Bir yerde huzur olmazsa, gelirsiniz rutin işleri yapıp gidersiniz. Ama burada böyle bir şey olmadı. Kapıda beni karşılayan güvenlikten itibaren yukarı çıktıkça sizlerin yüzlerinizdeki tebessüm, gözlerinizde ışığı gördükçe burada bir şeyler yapabilme, burayı benimseme, burayı en güzel yerlere taşıma nedenlerimiz oldu. Sizlerin yüksekokulumuzu benimsemeniz, kabullenmeniz bizlere çok güzel bir destek oldu. Bu vermiş olduğunuz desteklerle burada 6 yılda güzel şeyler yapmayı başardık. Başaramadıklarımızda da sona yaklaştık diye biliriz” dedi.
Burada ilk önceliğimiz kampüsdü. Babam 2004-2009 Belediye Başkanıydı benim. O zamandan başlayan bir süreç vardı. Üniversitede tarafından şimdiki kampus yeri tahsis edilmişti ama hiç bir şey yapılmayınca tahsis düşüyor. Geri sıfırlandık. Buraya geldiğimizde hedefimiz kampusumuzu bitirmekti. Ama bizden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı bitiremedik. Ama yüzde yetmiş yüzde seksen seviyelerine geldik. 22 Şubat’ta ihalesi olacak, inşallah tamamlanacak” dedi.
Oraya geçtiğimiz zaman personel kalitemizle birlikte inşallah daha güzel başarılara, sosyal faaliyetlere imza atacağız diyen Karacif, “Sungurlu’da akademik sıkıntımız çok fazlaydı. Göreve geldiğimizde dışarıdan gelen hocalarımız desteği ile gittik. Şükürler olsun 10 sayısından yüzde yüzü aşarak 25 sayılarına geldik. Akademik personelin olunca verim artıyor. Kendi personelimizden dolayı kalitemizde arttı. Bu sene toplamda 69 tane yayın çıkartmışız. 27’si uluslararası makale 2’si ulusal makale bu demek ki merkez deki bir çok birimle başa baş yarışır duruma gelmişiz. Tabi sizlerden bir beklentisi var, çok şeyler bekliyor. Öğrenci sayısı artsın gibi bir çok farklı beklentileri oluyor. Tabi ki haklarıdır. Elimizden geldiği kadarıyla bölüm açtık. Burası yeni bölüm açmaya müsait değildi. İyiki de açmışız. Bakıyorsunuz öğrenci sayılarında azalmalar var. Bunun önüne geçmek için yeni bölümler açmak her zaman kazanım olmuştur. Bizler 6 yıllık görev süremizce her zaman en iyisini yapmaya çalıştık. Yeni Yüksekokulumuzun müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömür Demirer’e görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.
Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu’nun yeni müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömür Demirer ise, “Kubilay Hocam 6 yıllık bir sürede çok güzel bir sistem kurdu. Kendisini yakinen tanıyorum. Kendisine her konuda mutlaka danışacağım. İnşallah daha iyi işler yaparız. Zaten önemli olan bu işi hakkıyla yapmaktır” diye konuştu.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!