YouTube Premium ve YouTube Music Neler Sunuyor?

Sponsor

İlk olarak “YouTube Red” ismiyle ortaya çıkan hizmetin bir süre sonra ismi “YouTube Premium” oldu. Amerika’da aylık $12 fiyata üye olunan bu hizmetin Türkiye fiyatı aylık ₺16.99. Eğer sadece YouTube’dan müzik dinliyorsanız YouTube Music’in Türkiye fiyatı aylık ₺13.99.

YouTube Premium ve YouTube Music uzun bir süreden sonra Türkiye'de kullanıma açıldı. | Sungurlu Haber

YouTube Premium Neler Sunuyor?

YouTube Premium üyeliği YouTube’u reklamsız olarak kullanmanızı sağlıyor. Ayrıca YouTube Premium kullanıcıları videoları arka planda veya pencere içinde izleyebiliyor. YouTube Premium aboneleri, YouTube’da bulunan tüm videoları istediği kalitede indirebilir ve bu videoları çevrimdışı olarak izleyebilirler. Sadece YouTube Premium kullanıcıları, ünlü YouTuberlar tarafından hazırlanan YouTube Orginals içeriklerini izleyebiliyorlar. Normal YouTube videolarına göre daha yüksek bütçeyle çekilen bu videolar sadece YouTube’dan izlenebiliyor.

Sponsor

YouTube Premium’u 3 ay boyunca ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Ücretsiz deneme bittikten sonra ayda ₺16.99 ödeyerek hizmeti devam ettirebiliyorsunuz. Eğer 5 kişilik aile üyeliği almak isterseniz 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz. 1 aylık denemeden sonra ayda ₺25.99 ödeyerek ailede bulunan 5 kişi 5 ayrı hesaptan YouTube Premium hizmetinden yararlanabiliyor. YouTube Premium üyeliğiniz YouTube Music’de de kullanabiliyorsunuz.

YouTube Premium ve YouTube Music uzun bir süreden sonra Türkiye'de kullanıma açıldı. | Sungurlu Haber

YouTube Music Neler Sunuyor?

YouTube’un Spotify’a rakip olarak geliştirdiği YouTube Music’i ücretsiz ve reklamlı olarak kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz üyelikte maalesef şarkıları indiremiyorsunuz ve arka planda dinleyemiyorsunuz. Bunun için YouTube Premium veya YouTube Premium Music aboneliğiniz bulunması gerekiyor. YouTube Music’te bulunan şarkıları klipli veya sadece ses olarak dinleyebiliyorsunuz. Yasal olarak yüklenen şarkılar haricinde YouTube’a “Müzik” kategorisinde yüklenmiş şarkıları da YouTube Music’den dinleyebiliyorsunuz.

YouTube Premium ve YouTube Music uzun bir süreden sonra Türkiye'de kullanıma açıldı. | Sungurlu Haber

YouTube Music Premium Neler Sunuyor?

YouTube Music Premium aboneliği olan kullanıcılar YouTube’da bulunan tüm şarkıları reklamsız olarak dinleyebilir, arka planda oynatabilir ve sadece sesi veya kliple birlikte şarkıları cihazlarına çevrimdışı olarak kaydedebilirler.

YouTube Music’de ses olarak bulunan şarkıların ses kalitesi 256 kbps. Spotify’ın 320 kbps olan ses kalitesinin yanında düşük gibi görünse de bu fark kaliteli kulaklıkla zar zor anlaşılabilecek seviyede. Yine de YouTube Music’in Spotify’a karşı iyi bir rakip olabilmesi için ses kalitesini 320 kbps’a yükseltmesi gerekiyor.

YouTube Music Premium’u 3 ay boyunca ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. 3 aylık denemenin sonunda aylık ₺13.99 ödeyerek aboneliğinizi devam ettirebiliyorsunuz. Eğer 5 kişilik aile üyeliği almak isterseniz 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz. 1 aylık denemeden sonra ayda ₺20.99 ödeyerek ailede bulunan 5 kişi 5 ayrı hesaptan YouTube Premium Music hizmetinden yararlanabiliyor.

Sponsor
Önceki İçerikMerkez Bankası Yıl Sonu Enflasyon ve Dolar Tahminini Açıkladı
Sonraki İçerikTraktörün Altında Can Verdi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz