-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiYouTube Premium ve YouTube Music Neler Sunuyor?

YouTube Premium ve YouTube Music Neler Sunuyor?

- Google Reklamı -

İlk olarak “YouTube Red” ismiyle ortaya çıkan hizmetin bir süre sonra ismi “YouTube Premium” oldu. Amerika’da aylık $12 fiyata üye olunan bu hizmetin Türkiye fiyatı aylık ₺16.99. Eğer sadece YouTube’dan müzik dinliyorsanız YouTube Music’in Türkiye fiyatı aylık ₺13.99.

YouTube Premium ve YouTube Music uzun bir süreden sonra Türkiye'de kullanıma açıldı. | Sungurlu Haberleri

YouTube Premium Neler Sunuyor?

YouTube Premium üyeliği YouTube’u reklamsız olarak kullanmanızı sağlıyor. Ayrıca YouTube Premium kullanıcıları videoları arka planda veya pencere içinde izleyebiliyor. YouTube Premium aboneleri, YouTube’da bulunan tüm videoları istediği kalitede indirebilir ve bu videoları çevrimdışı olarak izleyebilirler. Sadece YouTube Premium kullanıcıları, ünlü YouTuberlar tarafından hazırlanan YouTube Orginals içeriklerini izleyebiliyorlar. Normal YouTube videolarına göre daha yüksek bütçeyle çekilen bu videolar sadece YouTube’dan izlenebiliyor.

- Advertisement -

YouTube Premium’u 3 ay boyunca ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Ücretsiz deneme bittikten sonra ayda ₺16.99 ödeyerek hizmeti devam ettirebiliyorsunuz. Eğer 5 kişilik aile üyeliği almak isterseniz 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz. 1 aylık denemeden sonra ayda ₺25.99 ödeyerek ailede bulunan 5 kişi 5 ayrı hesaptan YouTube Premium hizmetinden yararlanabiliyor. YouTube Premium üyeliğiniz YouTube Music’de de kullanabiliyorsunuz.

YouTube Premium ve YouTube Music uzun bir süreden sonra Türkiye'de kullanıma açıldı. | Sungurlu Haberleri

YouTube Music Neler Sunuyor?

YouTube’un Spotify’a rakip olarak geliştirdiği YouTube Music’i ücretsiz ve reklamlı olarak kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz üyelikte maalesef şarkıları indiremiyorsunuz ve arka planda dinleyemiyorsunuz. Bunun için YouTube Premium veya YouTube Premium Music aboneliğiniz bulunması gerekiyor. YouTube Music’te bulunan şarkıları klipli veya sadece ses olarak dinleyebiliyorsunuz. Yasal olarak yüklenen şarkılar haricinde YouTube’a “Müzik” kategorisinde yüklenmiş şarkıları da YouTube Music’den dinleyebiliyorsunuz.

YouTube Premium ve YouTube Music uzun bir süreden sonra Türkiye'de kullanıma açıldı. | Sungurlu Haberleri

- Google Reklamı -

YouTube Music Premium Neler Sunuyor?

YouTube Music Premium aboneliği olan kullanıcılar YouTube’da bulunan tüm şarkıları reklamsız olarak dinleyebilir, arka planda oynatabilir ve sadece sesi veya kliple birlikte şarkıları cihazlarına çevrimdışı olarak kaydedebilirler.

YouTube Music’de ses olarak bulunan şarkıların ses kalitesi 256 kbps. Spotify’ın 320 kbps olan ses kalitesinin yanında düşük gibi görünse de bu fark kaliteli kulaklıkla zar zor anlaşılabilecek seviyede. Yine de YouTube Music’in Spotify’a karşı iyi bir rakip olabilmesi için ses kalitesini 320 kbps’a yükseltmesi gerekiyor.

YouTube Music Premium’u 3 ay boyunca ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. 3 aylık denemenin sonunda aylık ₺13.99 ödeyerek aboneliğinizi devam ettirebiliyorsunuz. Eğer 5 kişilik aile üyeliği almak isterseniz 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz. 1 aylık denemeden sonra ayda ₺20.99 ödeyerek ailede bulunan 5 kişi 5 ayrı hesaptan YouTube Premium Music hizmetinden yararlanabiliyor.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3003
EUR
28,8496
GBP
33,1608
RUB
0,2828
CNY
3,7364
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu