-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiYouTube, “5G İstasyonları Koronavirüs’ü Yayıyor” İddialarını İçeren Videoları Yasaklıyor!

YouTube, “5G İstasyonları Koronavirüs’ü Yayıyor” İddialarını İçeren Videoları Yasaklıyor!

- Google Reklamı -

Geçtiğimiz haftalarda 5G baz istasyonlarının dünyamızı saran koronavirüs salgınını yaydığı ile ilgili bir takım iddialar ortaya atılmış ve Avrupa’daki bir çok insan 5G istasyonlarını yağmalamıştı.

Fakat ortaya atılan iddialar gerçek değil bir komplo teorisinden ibaret. 5G istasyonları koronavirüs yaymıyor.

YouTube ise yaptığı açıklamada, şirketin 5G hakkında videolar içeren 5G Komplo teorileri ile ilgili videoları yasaklayacağını ve bu yasakların devam eden koronavirüs salgını ile ilişkisi olan tüm videolara uygulanacağını açıkladı.

Şimdi, DSÖ ve yerel sağlık yetkilileri tarafından tarif edildiği gibi COVID-19’un varlığını veya iletimini tartışan herhangi bir içerik YouTube politikalarını ihlal ediyor. Bu, semptomların 5G’den kaynaklandığını iddia eden komplo teorilerini içerir.

Bu videoların dünyadaki topluluklar üzerindeki etkisini değerlendirmeye devam edeceğiz ve bu zor dönemde halkı güvende ve bilgilendirmek için hükümetler ve sağlık kurumlarıyla çalışmalarımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.

YouTube Ekibi
- Advertisement -

Bilim İnsanları: “5G, Koronavirüse neden olmuyor!”

Bilim insanları, 5G’nin koronavirüse neden olmak yerine insanlara zarar vermek için yeterli güce veyahut iyonize radyasyona sahip olmadığını belirterek komplo teorilerini zaten çürüttüler. Bazı uzmanlar, koronavirüsün sosyal medya platformlarının yanlış bilgileri ve sahte haberleri sansürleme yeteneğinin ilk gerçek testi olacağını söylüyor.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1257
EUR
28,8982
GBP
33,3048
RUB
0,2823
CNY
3,7154
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu