Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Teknoloji

Yerli Otomobil Görücüye Çıkıyor

Yerli otomobilin tanıtılacağı tarihi Cumhurbaşkanı açıkladı, bakan fotoğraf paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobilin 27 Aralık günü Gebze’de tanıtılacağını söyledi. Yerli otomobilin gösterimi beklenenden uzun zaman aldı. Hatta bu yüzden otomobili üretecek ortak girişim grubu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerini de almıştı.

Öte yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil için ”27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz. Hayırlısı bakalım” açıklaması ardından yerli otomobilin örtülü fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

2011’den beri gündemde olan yerli oto için süreç, 2017’de hız kazandı. Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding 2017’de Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü, imzalandı.

Yerli Otomobil Görücüye Çıkıyor » Sungurlu Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobilin örtülü fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Projedeki firmanın yanı sıra TOBB da şirkete ortak oldu. Gebze’de 6 ortaklı projede imzalar atılarak, 31 Mayıs 2018’de Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TOGG) ismiyle projeyi gerçekleştirecek şirket kuruldu. TOGG, CEO’luğuna Haziran 2018’de Mehmet Gürcan Karakaş getirildi ve faaliyetler Gebze’deki Bilişim Vadisi’ne taşındı.

Yerli Otomobil Görücüye Çıkıyor » Sungurlu Haber

TOGG üyeleri Bakan Varank ile birlikte fotoğraf çekildi. (Soldan sağa; BMC Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Talip Öztürk, TOGG Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akça, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan

İlgili İçerikler

Gigabyte Z390 AORUS Xtreme Anakartını Duyurdu

Safa Özhazinedar

Apple’dan Ucuz iPhone X Geliyor!

Safa Özhazinedar

Dolandırıcıların Yeni Tuzağı: Google Haritalar

Safa Özhazinedar

Samsung Galaxy S10 Ekrana Gömülü Parmak İzi ile Gelecek

Safa Özhazinedar

WhatsApp, ‘Kendini Silen Mesajlar’ Özelliğini Geliştiriyor!

Safa Özhazinedar

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar Uygulaması Kullanıma Açıldı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar