Yeni Mercedes A Serisi Resmi Olarak Tanıtıldı

Yeni Mercedes A Serisi kokpitinin geçtiğimiz haftalarda tanıtılmasından sonra çeşitli kamuflajsız fotoğrafları ve gizli sakı resmi fotoğrafları da kendini göstermişti. Şimdi ise araç Mercedes tarafından resmi olarak tanıtıldı.

Sponsor

Yeni Mercedes A Serisi kokpitinin geçtiğimiz haftalarda tanıtılmasından sonra çeşitli kamuflajsız fotoğrafları ve gizli sakı resmi fotoğrafları da kendini göstermişti. Şimdi ise araç Mercedes tarafından resmi olarak tanıtıldı.

Yeni Mercedes A Serisi tasarımı

Hatırlanacak olursa Mercedes, geçtiğimiz günlerde yeni CLS modelini tanıtmıştı. Bu modelin genel tasarımının ise, markanın gelecek planlarının önemli bir parçası olduğu hemen anlaşılıyordu. Açıkçası yeni Mercedes A Serisi fotoğraflarından da görüleceği gibi ön tasarım hemen hemen aynı bir şekilde karşımıza çıktı. Genel anlamda bakıldığı zaman ise bir önceki A Serisi’nin genel tasarım anlayışı neredeyse aynı şekilde korunuyor. Özellikle profil tasarımı ve kalın B sütunu oldukça tanıdık geliyor.

Aracın kokpiti ise adeta evrim geçirdi. Mercedes E ve S Serisi araçlarda halen kullanılmakta olan ince uzun ikiz ekran artık A Serisi’nde de kendine yer buldu ancak bu 2 modelde üstü kapalıyken A Serisi’nde üstü tamamen açık bir şekilde tasarlanmış. Elimizde kalacakmış gibi görünen mevcut modelin ekranı ile karşılaştırıldığı zaman muazzam far hemen fark edilebiliyor. Birçok kişi tarafından büyük eleştiri basit görünümlü ekranın böyle bir evrim geçirmiş olması oldukça sevindirici bir gelişme oldu.

Sponsor

Yeni Mercedes A Serisi motorlar

Yeni Mercedes A Serisi kokpitinin geçtiğimiz haftalarda tanıtılmasından sonra çeşitli kamuflajsız fotoğrafları ve gizli sakı resmi fotoğrafları da kendini göstermişti. Şimdi ise araç Mercedes tarafından resmi olarak tanıtıldı. | Sungurlu HaberMercedes A Serisi’nde uzun zamandır Renault tasarımı 1.5lt turbo-dizel kullanıldığını artık duymayan kalmadı. Bu motor yeni :Mercedes A Serisi’nde de kendine yer buldu ancak 109 ps olan güç 116ps olarak güncellenmiş ve tork ise 260nm. Bu motor ile 0-100km/s hızlanmasını 10.5saniyede tamamlayan A Serisi 202km/s maksimum hıza çıkabiliyor ve ortalama olarak da 4.1lt/100km yakıt tüketimin sahip.

Diğer taraftan benzin motorlarda yaşanan değişiklik oldukça önemli. Mercedes-Renault-Nissan ortaklığı tarafından tasarlanan 1.33lt (1.4lt olarak geçiyor) sıralı 4 silindirli turbo-benzin motorlar kendine yeni Mercedes A Serisi’nde de yer buldu. Başlangıçta 163ps gücünde ve 250nm torka sahip A200 versiyonu ile satışa sunulacak aracın ürün gamına daha sonra 116ps (A160) ve 142ps (A180) gücündeki seçeneklerin de eklenmesi bekleniyor. A200 modelinin 0-100km/s hızlaması 6 ieri manuel şanzıman ile 8.0sn ve 7 ileri DCT oto. şanzıman ile 8.2sn olarak açıklanıyor. 225km/s hıza çıkabilen aracın fabrika tarafından açıklanan ortalama yakıt tüketimi değeri ise 5.1lt/100km.

Motor seçeneklerinin şimdilik en üstünde ise 2.0lt turbo-benzin 224ps güce ve 350nm torka sahip motor yer alıyor. 224ps gücü ile A250 versiyonu 0-100km/s hızlanmasını 6.2sanyede tamamlarken 250km/s maksimum hıza çıkablecek. Tüketim değeri ise 100km’de ortalama olarak 6.1lt olarak açıklanıyor. Bu motor daha sonra çok daha fazla güçlendirilerek muhtemelen 300ps’in hemen üstünde AMG A35 ve 400ps civarında AMG A45 olarak karşımıza çıkacak.

FOTO GALERİ

Sponsor
Kaynaksekizsilindir.com
Önceki İçerikU 19 Takımımız Play Off’a Kötü Başladı
Sonraki İçerikAfrinde Tanka Saldırı : 5 Şehit
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz