Yeni Ford Mustang Shelby GT500 Tanıtıldı. Dev Supercharger Dikkat Çekiyor

Yeni Ford Mustang Shelby GT500 - 2020

Yeni Ford Mustang Shelby GT500 Motor, Şanzıman ve Performans

Daha düne kadar serinin en üstünde yer alan Shelby GT350 modelinin farklı krank milli 5.2lt V8 motoruna (Voodoo) sahip olan yeni canavar, bir de 2.65lt hacminde dev bir supercharger yani kompresör sistemine sahip. Bu supercharger, halen yeni Chevrolet Corvette ZR1‘in 5.7lt V8 motorunda da aynen kullanılıyor. Tabi burada dikkat çeken bir detay daha yer alıyor. 2.65lt hacmi ile bu supercharger, baz versiyon 2.3lt turbo-benzin motora sahip Ford Mustang’den daha büyük bir hacme sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Abone Ol

Yeni Ford Mustang Shelby GT500 Tanıtıldı. Dev Supercharger Dikkat Çekiyor | Sungurlu Haber

Gelelim dev supercharger sistemine sahip dev 5.2lt V8 motorun teknik verilerine. Motor gücünün tam değeri net bir şekilde Ford tarafından açıklanmamış olsa da, 700hp üstünde olduğu açıklandı. Verilen değerin hp olduğu da dikkate alındığında, karşımıza en az 710ps güce sahip bir Amerikan kaslısı olduğu anlaşılıyor. Tork değeri olarak ise 900Nm civarı sürpriz olmayacaktır. Bu dehşet güç ve tork ise, arka tekerleklere karbon fiber şaft üzerinden 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman vasıtası ile aktarılıyor.

Bu değerler eşliğinde yeni Ford Mustang Shelby GT500’ün 0-100km/s hızlanmasını yaklaşık 3.5 saniye tamamlayacağı, 0-400m mesafeyi de 10 saniyenin hemen üstünde katedeceği tahmin ediliyor. Gerek güç ve gerekse de performans değerleri sonucunda ise, seri üretilmiş en hızlı Mustang modelinin yeni Shelby GT500 modeli olacağı açıklanıyor.

Aracın görüntüsüne yorum yapmak ise gerçekten de gerekmiyor. Tipik bir Amerikan kaslısı görünüme sahip olan GT500’ün bu dehşet duruşuna laf yok ve sizleri 40 adet fotoğraf ile baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz