-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimYAZDIĞI KİTABIN GELİRİYLE, ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

YAZDIĞI KİTABIN GELİRİYLE, ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

- Google Reklamı -

Öğretmen Hacer Bölükbaş Önel, yazarı olduğu kitabın satışından elde ettiği gelirle aldığı atkı, bere ve eldiven takımını, Sungurlu’daki özel gereksinimli çocuklara hediye etti.

Aslen Ordulu olan ve uzun yıllar Türkiye’de öğretmenlik yaptıktan sonra yurt dışına çıkan Öğretmen Hacer Bölükbaş Önel, yazdığı ‘Öteki Yüzüm’ kitabından elde ettiği geliri onlarca yardıma muhtaç aileye yardımda bulundu.
Yine yazdığı ‘Uzaylı Olmak İsteyen kardan Kardeş’ adlı çocuk hikaye kitabının geliri Çorum’un Sungurlu ilçesinde muhtaç çocuklar için kullanan Önel, bunun bir yardım projesinin ilk basamağı olduğunu, basamak basamak büyüyerek arkasından başka kitapların ve faaliyetlerin hayata geçirilip bir yardım ağı kurulacağını ifade etti.

Rüyasında özel gereksinimli bir çocuğa yardımda bulunduğunu gören ve bunu Sungurlu Belediye Başkan yardımcısı Sakine Sarıyüce ile paylaşan Önel, ondan yardım istedi.
Hikaye kitabından elde edilen gelirle 50 adet atkı, bere ve eldiven takımı alınırken, alınan kışlık giyecekler Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda öğrenim gören öğrencilere hediye edildi.

- Advertisement -

Bölükbaşıoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret eden Başkan yardımcısı Sakine Sarıyüce, çeşitli spor müsabakalarda dereceye özel gereksinimli öğrenciler başta olmak üzere diğer öğrencilere dağıttı.

Kitapların geliriyle onlarca kızımıza ve onlarca aileye yardım yapıldı diyen Öğretmen Hacer Bölükbaş Önel, ileride kitaplar yazmayı ve bu kitapların gelirleri ile birilerine yardım etmeyi çocukluğundan beri hayal ettiğini, genç kızlığından beri en büyük hayalinin bu olduğunu belirtti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,5023
EUR
28,8237
GBP
33,1675
RUB
0,2775
CNY
3,8210
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu