Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim Genel

Yaz Tatili Kaldırılacak Mı?

Selçuk’un açıklamalarından önümüzdeki dönemde uygulamaya konulacağı anlaşılan başlıklar şu şekilde… Selçuk, bilgi toplumuna geçilen dönemde “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” tatil takviminin değişmesi gerektiğini, okulların yıl boyu yani yaz tatilinde de, açık bulundurulması gerektiğini söylemişti.
Bakan Selçuk bu görüşünü uygulamaya koyacak mı? Eğitimciler ve veliler merakla 23 Ekim Vizyon Belgesini bekliyor. İşte Bakan Selçuk’un konuyla ilgili sözleri:   ‘Okulların takvimi “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” ama bilgi toplumuna geçilen dönemde bu yetersiz. Okullar yıl boyu açık olmalı. Her eğitim bölgesi için ayrı bir takvim oluşturulmalı. En fazla 10 haftalık eğitim süresinden sonra 2 ya da 3 haftalık bir tatil olmak üzere 40 haftalık bir eğitim öğretim faaliyeti olmalı. Ancak ülke genelinde Ağustos ayının son iki haftası ve Eylül ayının ilk haftası ortak tatil olmalı. Yıl boyu açık eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin uzun tatillerde öğrendiklerini unutması da azaltılacak”.

Bilindiği üzere daha önce Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde açıklanacağı belirtilen ve Milli Eğitim Bakanlığının 3 yıllık vizyonunu ve yapacağı tüm çalışmaları içerecek olan “2023 Eğitim Vizyonu” isimli vizyon belgesinin tarihi değişti.

İlgili İçerikler

Sepetci, Okulları Ziyaret Etti

Safa Özhazinedar

Başkan Ocaklı’dan Örnek Davranış

Safa Özhazinedar

Eryiğit, İsmetpaşa Ortaokulu’nda Bayrak Törenine Katıldı

Safa Özhazinedar

Meteoroloji’den 15 İl İçin Uyarı

Safa Özhazinedar

Milli Eğitim Müdürü Eryiğit Köy Okullarını Ziyaret Etti

Safa Özhazinedar

Şehit Ateşi Çorum’a Düştü

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar