Yaz Tatili Kaldırılacak Mı?

Sponsor

Selçuk’un açıklamalarından önümüzdeki dönemde uygulamaya konulacağı anlaşılan başlıklar şu şekilde… Selçuk, bilgi toplumuna geçilen dönemde “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” tatil takviminin değişmesi gerektiğini, okulların yıl boyu yani yaz tatilinde de, açık bulundurulması gerektiğini söylemişti.
Bakan Selçuk bu görüşünü uygulamaya koyacak mı? Eğitimciler ve veliler merakla 23 Ekim Vizyon Belgesini bekliyor. İşte Bakan Selçuk’un konuyla ilgili sözleri:   ‘Okulların takvimi “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” ama bilgi toplumuna geçilen dönemde bu yetersiz. Okullar yıl boyu açık olmalı. Her eğitim bölgesi için ayrı bir takvim oluşturulmalı. En fazla 10 haftalık eğitim süresinden sonra 2 ya da 3 haftalık bir tatil olmak üzere 40 haftalık bir eğitim öğretim faaliyeti olmalı. Ancak ülke genelinde Ağustos ayının son iki haftası ve Eylül ayının ilk haftası ortak tatil olmalı. Yıl boyu açık eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin uzun tatillerde öğrendiklerini unutması da azaltılacak”.

Bilindiği üzere daha önce Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde açıklanacağı belirtilen ve Milli Eğitim Bakanlığının 3 yıllık vizyonunu ve yapacağı tüm çalışmaları içerecek olan “2023 Eğitim Vizyonu” isimli vizyon belgesinin tarihi değişti.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikÖğrenciler Mimar Sinan’ı Tanıyıp, Tanıtacaklar
Sonraki İçerikMinibüs Kaza Yaptı : 1 Yaralı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz