-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimYaz Tatili Kaldırılacak Mı?

Yaz Tatili Kaldırılacak Mı?

- Google Reklamı -

Selçuk’un açıklamalarından önümüzdeki dönemde uygulamaya konulacağı anlaşılan başlıklar şu şekilde… Selçuk, bilgi toplumuna geçilen dönemde “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” tatil takviminin değişmesi gerektiğini, okulların yıl boyu yani yaz tatilinde de, açık bulundurulması gerektiğini söylemişti.
Bakan Selçuk bu görüşünü uygulamaya koyacak mı? Eğitimciler ve veliler merakla 23 Ekim Vizyon Belgesini bekliyor. İşte Bakan Selçuk’un konuyla ilgili sözleri:   ‘Okulların takvimi “tarım toplumuna göre düzenlenmiş” ama bilgi toplumuna geçilen dönemde bu yetersiz. Okullar yıl boyu açık olmalı. Her eğitim bölgesi için ayrı bir takvim oluşturulmalı. En fazla 10 haftalık eğitim süresinden sonra 2 ya da 3 haftalık bir tatil olmak üzere 40 haftalık bir eğitim öğretim faaliyeti olmalı. Ancak ülke genelinde Ağustos ayının son iki haftası ve Eylül ayının ilk haftası ortak tatil olmalı. Yıl boyu açık eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin uzun tatillerde öğrendiklerini unutması da azaltılacak”.

Bilindiği üzere daha önce Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde açıklanacağı belirtilen ve Milli Eğitim Bakanlığının 3 yıllık vizyonunu ve yapacağı tüm çalışmaları içerecek olan “2023 Eğitim Vizyonu” isimli vizyon belgesinin tarihi değişti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3138
EUR
28,6963
GBP
33,1402
RUB
0,2814
CNY
3,7368
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu