-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimYatılı Hafızlık Kur'an Kursu İnşaatı Hızla Yükseliyor

Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu İnşaatı Hızla Yükseliyor

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Stadyumunun yanına yapılan Hafızlık Kur’an Kursu inşaatı hızla yükseliyor.
28 Şubat tarihinde ilçemizde uzun yıllar ihtiyacını hissetmiş olduğu yatılı hafızlık kuran kursunun yapımına başladıklarını söyleyen İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, “3 dönümlük arsa üzerine 800 metrekarelik yapı alanı ile beraber 100 kişilik hafızlık kuran kursumuzu vatandaşlarımızın da yardımlarıyla inşallah kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

İnşaat tamamlandığında ilçemiz için büyük bir ihtiyacını gidermiş olacağız diyen Köksal, “Çevre ilçelerimizde yatılı hafızlık kuran kursu bulunmasına rağmen Çorum’un en büyük ilçesi olan Sungurlu’da yatılı hafızlık kuran kursumuzun bulunmaması büyük bir eksiklikti. İnşallah bu eksikliği tamamlamak bizlere nasip olacak. Vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz. ” diye konuştu.
Din görevlisi arkadaşlarımız da maddi ve manevi olarak desteklerini beklediklerini ifade eden Müftü Köksal, “En kısa sürede ilçemize yakışır bir şekilde bir tesisi yapmanın mutluluğunu yaşayacağız. Kursumuzla beraber bir tatbikat cami yapacağız. Bir kompleks olarak 46 yaş grubu kuran kursumuz olacak. Gerektiğin de müftülük hizmetleri ile ilgili olarak alanlarda tahsis edeceğiz. Din hizmetini en güzel şekilde verilmesi gerektiren eksiklikleri bu vesile ile ilçemiz için gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2359
EUR
28,8285
GBP
33,1672
RUB
0,2831
CNY
3,7249
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu