-0.6 C
Sungurlu
30/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemYaşlılarımız Arasın, 7/24 Kapısına Geliriz

Yaşlılarımız Arasın, 7/24 Kapısına Geliriz

- Google Reklamı -

Sungurlu Ülkü Ocakları virüs nedeniyle evinden çıkamayan 65 yaş üzeri ve sakat vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak için gönüllü ordusu kurdu.7/24 çalışan ekip, alışveriş listesini kapıya teslim ediyor.

Sungurlu Ülkü Ocakları, Türkiye genelinde başlatılan “Evde Kal Türkiye” çağrısına destek olmak için 65 yaş üzeri vatandaşlara çalışma başlattı. En büyük risk grubunda olan yaşlıların evden çıkmadan ihtiyaçlarının karşılanması için hareket geçen Ülkü Ocakları yaşlı vatandaşların alışverişlerini yapıp, evlerine teslim ediyor.

Sungurlu Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Çakırbeyli, “65 yaş üzeri vatandaşlarımız risk grubunda bulunuyor. Bizler taşın altına elimizi koymak için Genel Merkez’in izniyle bir çalışma başlattık. Bu kampanyayla yaşlılarımız sokağa çıkmadan, kimseyle temas etmeden temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.”Kampanyayı Ülkü Ocakları olarak başlattık diyen Çakırbeyli, bize ulaşan vatandaş evden çıkmadan siparişini bildiriyor. Arkadaşlarımız da bu siparişleri market, fırın ve eczanelerden alarak teslim ediyor. Şimdilik acil temel ihtiyaçları için çalışıyoruz. Telefonlarımız 24 saat açık” diye konuştu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu