Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Yasin Şahin, ” Öğretmenler Barış ve Aydınlanmanın Öncüleridir. “

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e 1928 yılında ‘Başöğretmen’ unvanı verilmesi sebebiyle, 1981 yılından beri kutlanmakta olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir kez daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadesinde bulunan Başkan Şahin, mesajına şu şekilde devam etti:

“Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Sevgi, şefkat ve fedakarlık mesleği olan öğretmenlik, ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için şüphesiz en önemli meslek gruplarının başında gelmektedir. Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi için öğretmenlerimiz, bin bir zorluk ve fedakarlık içerisinde ülkemizin dört bir köşesinde kalkınmanın, ilerlemenin, bilimin ve medeniyetin ışığını yaymaya gayret etmektedirler. Öğretmenlerimizin yüreği vatan ve insan sevgisiyle dolu, geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmek için üstlendikleri sorumlulukları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam ettireceklerine yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren ve geleceğimizin mimarı olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

İlgili İçerikler

Belediyespor 2’de 2 yaptı

Safa Özhazinedar

“Türk Milletinin Haklı Beklentisi Karşılık Buldu”

Safa Özhazinedar

Şahin, “Alparslan Türkeş’in vefatıyla ülkemiz çok şey kaybetmiştir”

Safa Özhazinedar

Şahiner, Esnaflarının Sorunlarını Dinlemeye Devam Ediyor

Safa Özhazinedar

Belediyeden Bayram Şöleni

Safa Özhazinedar

KENTPARK’A KAFETERYA, ŞEHİR PARKINA NİKAH SALONU YAPILACAK

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar