Şahin, “Türk-İslam aleminin ve aziz hemşehrilerimizin Miraç Kandili’ni kutlarım”

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, Miraç Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Abone Ol

Şahin , mesajında, “Milletçe terör, kargaşa ve buhranla geçirdiğimiz, birbirini takip eden sıkıntı ve sorunlar yaşadığımız bir dönemde Miraç’ın huzur ve esenliğimizi zirvelere yükseltmesini ümit ettiklerini kaydetti.

Şahin, yayınladığı kutlama mesajında şöyle dedi;
‘Müslümanlar olarak bu kutlu gecede, Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya vasıl olmasını dualarla idrak ediyoruz.
Miraç; manen yücelmenin, bedenen en yükseğe erişmenin, ilahi lütuf ve ihsanla mükâfatlandırılmanın mucizevî halidir. Miraç aynı zamanda ilahi huzura yakınlaşmanın, yüce kata yaklaşmanın muhteşem izah ve ispatıdır. Milletçe terör, kargaşa ve buhranla geçirdiğimiz, birbirini takip eden sıkıntı ve sorunlar yaşadığımız bir dönemde Miraç’ın huzur ve esenliğimizi zirvelere yükseltmesini ümit ediyoruz. Türk milletinin, İslam toplumlarının ve tüm insanlığın Miraç’ın aziz hatıra ve emanetlerini özümseyerek aradığı ve ihtiyaç duyduğu mutlak toparlanmayı sağlayacağına inanıyoruz. Gerek ülkemizdeki, gerekse de din kardeşlerimizin ve soydaşlarımızın dünyanın değişik coğrafyalarındaki hüzün ve acılarının tekerrür etmemesi Miraç mucizesinin iyi anlaşılmasına ve idrak edilmesine bağlıdır.
Bereketsizliğin kol gezdiği, terör belasının etrafımızı sardığı, afet ve anlaşmazlıkların yoğunlaştığı bugünlerde birbirimize yaklaşmanın, manevi sorumluklara vefanın, insani değerlere sadakatin önemi çok daha fazladır. Şunu bilmek lazımdır ki Miraç; tefrikaya karşı birliğin, bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur. Zamanlar üstü bu aziz yolculuk manevi hayatımızda, ruh derinliklerimizde her zaman var olacak, hürmet ve hayranlıkla yâd edilecektir. Bu düşüncelerle milletimizin, Türk-İslam aleminin ve aziz hemşehrilerimizin Miracının hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz