-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem" Yaşasın 1 Mayıs "

” Yaşasın 1 Mayıs “

İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Dursun Kanmış, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

- Google Reklamı -

İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Dursun Kanmış, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kanmış mesajında, “Değerli işçi arkadaşlar ve covid 19 nedeni ile işinden aşından uzak kalan  emekçi esnaflarımız ve işçilerimiz, İYİ Parti olarak sizin adınıza partim şahsım adına iktidarı uyarıyoruz. “Salgında normale dönüyoruz, ama salgının ekonomik faturası var” deyip, salgının faturasını işçilere emekçilere kesmeye kalkmayın.

Siz önce, ölçüsüzce, görgüsüzce yaptığınız israfa, saltanata, şatafata bir son verin… Sonra da salgının faturasını, ucuz kredi verdiğiniz inşaat şirketlerine, devlet garantisiyle ihale verdiğiniz, dünyanın en fazla kamu ihalesi alan müteahhitlerinize, teminatsız kredi verdiğiniz şirketlere, bol kepçe kredi dağıttığınız medya patronlarına ödetin” dedi.

- Advertisement -

SALGININ DA, EKONOMİK KRİZİN DE SORUMLUSU İŞÇİLER DEĞİLDİR BEDELİNİ DE İŞÇİLER ÖDEMEMELİ

Koronavirüs ile mücadele için çalışması zorunlu olan işyerleri dışında tüm işler durdurulmalı, işçilerin gelir kayıpları işsizlik sigortasından karşılanmalıdır diyen Kanmış, “Başta sağlık ve belediye emekçileri olmak üzere koronavirüs mücadelesinde yer alan emekçilerin koruyucu malzeme ihtiyaçları eksiksiz olarak karşılanmalı, periyodik olarak testleri yapılmalıdır. Bizler, bu ülkenin; işçileri, işsizleri, çiftçileri, ülkemizin halkımızın yüzünü yüreğini ısıtacak cesurlar harekatı İYİ partiyiz. Ülkemizde ve dünyada barışın, kardeşliğin, hukukun, demokrasinin ve dayanışmanın hüküm sürmesi için mücadele ediyoruz” dedi.

Kanmış, ”Bizler insan onuruna yaraşır bir iş ve yaşam için, kamusal sosyal güvenlik ve sendikal hakların eksiksiz güvence altına alındığı yeni bir toplumsal düzen istiyoruz. Bizler, esnek, güvencesiz çalıştırmaya, işsizliğe, yoksulluğa, kıdem tazminatımızın fona devrine karşı, insanların açlıktan ölmediği; çocukların savaşlar sonucunda anasız-babasız kalmadığı bir dünya istiyoruz ve tüm işçilerin işçi bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2945
EUR
28,8541
GBP
33,1772
RUB
0,2826
CNY
3,7330
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu