-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemYARINDAN İTİBAREN SOKAKTA ARTIK MASKE TAKMAK ZORUNLU

YARINDAN İTİBAREN SOKAKTA ARTIK MASKE TAKMAK ZORUNLU

- Google Reklamı -

Çorum İl Pandemi Kurulu bugün Vali Mustafa Çiftçi başkanlığında toplandı. Hitit Üniversitesinde gerçekleştirilen ve kurul üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Çorum’da artık açık alanlarda da maske takma zorunluluğu getirildi. Uygulama yarından (çarşamba) itibaren hayata geçiyor.

Valilik’ten yapılan açıklamada, konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi; “”İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi’nin başkanlığında Hitit Üniversitesi Rektörlük Senato Salonunda bugün saat 14.00’da gerçekleştirildi.Toplantıda normalleşme sürecinde koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla alınacak olan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması ve yeni alınacak tedbirlere yönelik konular görüşülmüştür.Bu meyanda Pandemi Koordinasyon Kurulu tarafından ilimizde görülen vak’a artışları değerlendirilerek, 24 Haziran 2020 Çarşamba gününden itibaren maskesiz sokağa çıkılmaması kararlaştırılmış, alınan karara uymayanlara 900 TL idari yaptırım uygulanması hüküm altına alınmıştır.

Valiliğimizce, ilimizin özel durumları göz önünde bulundurularak İl Pandemi Kurulu ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınacak tedbirler, gerekli koordinasyonun sağlanması için kamu kurum ve kuruluşlarımız ve kamuoyu ile ivedilikle paylaşılacaktır.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,3311
EUR
28,8793
GBP
33,2049
RUB
0,2871
CNY
3,7460
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu