-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemYARIM KALPLİ KÜÇÜK RÜZGAR’A BAŞKAN ŞAHİNER SAHİP ÇIKTI (VİDEO HABER)

YARIM KALPLİ KÜÇÜK RÜZGAR’A BAŞKAN ŞAHİNER SAHİP ÇIKTI (VİDEO HABER)

- Google Reklamı -

Çorum’da doğuştan kalbinin yarısı olmayan 3 yaşındaki Rüzgar Ege Şahin’e Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner sahip çıktı. Rüzgar Ege Şahin’in ameliyat masraflarını Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner karşılayacak.

Doğuştan yakalandığı hipoplastik sol kalp sendromu nedeniyle yaşam mücadelesi veren 3 yaşındaki Rüzgar Ege Şahin ve Annesi Zeynep Büşra Yanılır’ı makamında ağırlayan Başkan Şahiner, Rüzgar Ege Şahin’in ameliyat masraflarının Sungurlu Belediyesi tarafından karşılanacağını söyledi.
Rüzgar Ege Şahin ile yakından ilgilenen ve oyuncak hediye eden Başkan Şahiner, “3 yaşındaki Rüzgar Ege Şahin’in durumunu haberlerden öğrenir öğrenmez, gerekli talimatları vererek Anne Zeynep Büşra Yanılır ile irtibata geçtik. Gerekli desteği nasıl sağlayacağımızı öğrenmek için Anne Zeynep Büşra Yanılır’ı Sungurlu’ya davet ettik. Minik Rüzgar Ege Şahin’in ameliyat masraflarını Sungurlu Belediyesi olarak biz karşılayacağız” dedi.

Minik Rüzgar Ege Şahin’in kalbindeki sorunun çözümü için İstanbul’daki özel bir hastanede ameliyat olması gerekiyor diyen Başkan Şahiner, Minik Rüzgar biran önce sağlığına kavuşması gerekiyor. Ameliyat konusunda bizlere ne düşüyorsa, ailenin yanındayız. Belediyecilik, sadece yol ve temizlik yapmak ile olmuyor. Belediye sosyal yönden insanların iyi günün de ve kötü gününde de yanında olması gerekiyor. Bizim için şurası burası önemli değil, memleketimizin insanı olsun. Ameliyatını sağlıklı bir şekilde atlatır ve vatanına milletine ve annesine hayırlı bir evlat olur inşallah diye konuştu.

- Advertisement -

İlgi ve alakasından dolayı Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e teşekkür eden Anne Zeynep Büşra Yanılır, “Türkiye’deki hastanelerde bu ameliyatı kimse yapmak istemiyor. Özel bir hastanesindeki doktor, ameliyatı yapabileceği söyledi. Ancak özel bir hastane olduğu için devlet tüm masrafları karşılamıyor. Rüzgar’ın kalbinin sol tarafına iki damar yapılacak. Eğer ameliyat başarılı olursa da bir daha kalbiyle ilgili bir sorun olmayacak ve bu son ameliyat olacak. Eğer başarılı olmazsa kalp nakli bekleyeceğiz” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu