YARDIM TIRI YARIN YOLA ÇIKACAK

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 3 gün boyunca devam eden yardım kampanyasında toplanan yardımların yarın yola çıkacağını duyurdu.

Abone Ol

Sungurlu Belediyesi, Elazığ’da gerçekleşen deprem dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlar için kışlık kıyafet, battaniye, katalitik soba, ısınma gereçleri ve kuru gıda yardım kampanyası başlatmış, kampanyanın duyulmasıyla birlikte Sungurlular yardım için seferber olmuştu.
Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Depremden hemen sonra İl Afet Müdürlüğü yetkilileriyle yaptığımız görüşme sonucunda deprem dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın; kışlık kıyafet, battaniye, katalitik soba, ısınma gereçleri ve kuru gıdaya ihtiyaç duyduklarını öğrendik.

Sungurlu Belediyesi olarak, Elazığ’da gerçekleşen deprem dolayısıyla mağdur olan vatandaşlarımıza kışlık kıyafet, battaniye, katalitik soba, ısınma gereçleri ve kuru gıda desteği sağlamak için bir kampanya başlattık. Hemşehrilerimiz kampanyamıza oldukça yoğun bir katılım gösterdi. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah topladığımız bu yardım malzemeleri yarın öğleden sonra Elazığ’a götürülmek üzere yola çıkacak” dedi.
Başkan Şahiner depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılar acil şifalar ve yakınlarına sabır dilerken, “Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın” temennisinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz