-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemYAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ TSO SEÇİMLERİ 30 EKİM’DE

YAPILAN İTİRAZ REDDEDİLDİ TSO SEÇİMLERİ 30 EKİM’DE

- Google Reklamı -

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi seçimlerinde son kararı Çorum İl Seçim Kurulu verdi.

Sungurlu TSO seçimlerinde usulsüzlük olduğunu ve İlçe Seçim Kurulu’nun aldığı kararının doğru olduğu ve seçimlerin 30 Ekim tarihinde yapılmasına karar verildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Alaattin Akel, daha önce 15 Ekim tarihinde açıklanan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi seçimlerinin şaibeli olduğu için itiraz ettiklerini, yaptıkları itirazın ise İlçe Seçim Kurulu tarafından haklı bulunduğunu ve seçim tarihinin iptal edilerek 30 Ekim tarihinde yapılacağını söyledi.

TSO TEKRAR ASKIYA ÇIKACAK

- Advertisement -

Yapılan oyunun bozulduğunu ve Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın 1-3 Ekim tarihleri arasında tekrar askıya çıkacağını belirten Başkan adayı Akel, bu yanlıştan dönüldüğü için İlçe ve İl Seçim Kurulu’na teşekkür etti.

Sungurlu TSO seçimlerinde usulsüzlük olduğunu ve İlçe Seçim Kurulu’nun aldığı kararının doğru olduğu ve seçimlerin 30 Ekim tarihinde yapılmasına karar verildi. | Sungurlu Haberleri

Mevcut yönetiminin Çorum İl Seçim Kuruluna yaptığı itirazın reddedildiğini söyleyen Başkan Adayı Akel, “Son sözü İl Seçim kurulu söyledi ve seçimlerde usulsüzlük olduğu, askıya çıkması gereken listelerin askıya çıkarılmadığı kanıtlandı. Buna göre Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 30 Ekim 2022 tarihinde yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu