Yağmur İçin Kurban Kestiler, Sonra Dua Ettiler

arifegazili yağmur duası kurban
Sponsor

Sungurlu’ya bağlı Arifegazili Köyü’nde köylüler yağmur yağması için önce kurban kestiler, daha hep birlikte ellerini açıp dua ettiler.

arifegazili yağmur duası kurban

Kuraklığın kendilerini perişan ettiğini ifade eden Köy Muhtarı Şükrü Yadigar, “Su yoksa hayat da yok. Bu yıl verim alamadık, bölgemizde aşırı kuraklık var. Hayvanların otlakları ve su kaynakları kurudu. Büyüklerimizden böyle gördük. Kurak geçen mevsimde köy meydanında toplanır dua ederdik. Bu yıl pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyarak köy camimizde duamızı ettik. İki koyun kurban ettik. Allah niyetimizi kabul etsin ve rahmetini ülkemizden, bölgemizden, köyümüzden ve üzerimizden eksik etmesin. Buraya gelen ve el açıp ‘amin’ diyen herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.

Sponsor
Önceki İçerik“HER İLÇE YATIRIM ALIRKEN, BİZİM UYURGEZERLER ACEP NE YAPAR?”
Sonraki İçerikŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz