-0.6 C
Sungurlu
02/12/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiBilgisayarWindows 11'in Uyumsuz PC Durumu Bilmeceye Döndü!

Windows 11’in Uyumsuz PC Durumu Bilmeceye Döndü!

- Google Reklamı -

Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılamayan PC’lere kurulması, bu PC’lerin güncelleme alamayacakları anlamına geliyor. Ama yaşananlar, bu durumu tam bir bilmeceye dönüştürmüş durumda.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11’i tanıtırken, Windows 11 ile uyumlu olmayan PC’lere Windows 11’in ISO dosyaları aracılığıyla yüklenebileceğini söylemiş, ancak bu durumda işletim sistemi güncellemelerinin alınamayacağını, defalarca üzerine basa basa belirtmişti.Windows 11’i, PC’nize Kurmanıza Gerek Bile Kalmadan Deneyin!Windows 11’i ve yeni özelliklerini görmek ve yeni işletim sistemini denemek için sisteminize kurmak zorunda değilsiniz.

Windows 11'in sistem gereksinimlerini karşılamayan PC'lere kurulması, bu PC'lerin güncelleme alamayacakları anlamına geliyor. Ama yaşananlar, bu durumu tam bir bilmeceye dönüştürmüş durumda. | Sungurlu Haberleri

Hal böyleyken, Salı günü bilgisayarlara gönderilmeye başlanan ilk resmi Windows 11 (KB5006674) güncellemesinin desteklenmeyen PC’lere gelmemesi gerekiyordu. Ancak, Microsoft’un aksine işaret eden tüm açıklamalarına rağmen, desteklenmeyen PC’lere kurulmuş Windows 11’lere de rahatça yüklenmeye başladı.

- Advertisement -

GHacks.net ve HTNovo’nun iddialarına göre, desteklenmeyen PC’ler Microsoft Defender Antivirus, .NET Framework ve Windows Malicious Software Removal Tool güncellemelerini Windows Güncellemesi üzerinden aldılar.

Elbette bu konu üzerine bir anda heyecanlanıp her şeyin yolunda gittiğini düşünmemek gerekli. Bu ilk güncellemelerin yüklenebilmiş olması, bundan sonra gelecek güncellemelerin de yükleneceği anlamına gelmiyor. Yani, Microsoft bu konudaki politikasını istediği gibi değiştirebilir, zira zaten desteklenmeyen PC’lere güncelleme gelmeyeceğini resmi olarak açıklamıştı.

SourceCHIP
TRY - Türk Lirası
USD
28,8998
EUR
31,4795
GBP
36,6999
RUB
0,3168
CNY
4,0864
JPY
0,1968

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu