Windows 11’in Uyumsuz PC Durumu Bilmeceye Döndü!

Sponsor

Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılamayan PC’lere kurulması, bu PC’lerin güncelleme alamayacakları anlamına geliyor. Ama yaşananlar, bu durumu tam bir bilmeceye dönüştürmüş durumda.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11’i tanıtırken, Windows 11 ile uyumlu olmayan PC’lere Windows 11’in ISO dosyaları aracılığıyla yüklenebileceğini söylemiş, ancak bu durumda işletim sistemi güncellemelerinin alınamayacağını, defalarca üzerine basa basa belirtmişti.Windows 11’i, PC’nize Kurmanıza Gerek Bile Kalmadan Deneyin!Windows 11’i ve yeni özelliklerini görmek ve yeni işletim sistemini denemek için sisteminize kurmak zorunda değilsiniz.

Windows 11'in sistem gereksinimlerini karşılamayan PC'lere kurulması, bu PC'lerin güncelleme alamayacakları anlamına geliyor. Ama yaşananlar, bu durumu tam bir bilmeceye dönüştürmüş durumda. | Sungurlu Haber

Hal böyleyken, Salı günü bilgisayarlara gönderilmeye başlanan ilk resmi Windows 11 (KB5006674) güncellemesinin desteklenmeyen PC’lere gelmemesi gerekiyordu. Ancak, Microsoft’un aksine işaret eden tüm açıklamalarına rağmen, desteklenmeyen PC’lere kurulmuş Windows 11’lere de rahatça yüklenmeye başladı.

Sponsor

GHacks.net ve HTNovo’nun iddialarına göre, desteklenmeyen PC’ler Microsoft Defender Antivirus, .NET Framework ve Windows Malicious Software Removal Tool güncellemelerini Windows Güncellemesi üzerinden aldılar.

Elbette bu konu üzerine bir anda heyecanlanıp her şeyin yolunda gittiğini düşünmemek gerekli. Bu ilk güncellemelerin yüklenebilmiş olması, bundan sonra gelecek güncellemelerin de yükleneceği anlamına gelmiyor. Yani, Microsoft bu konudaki politikasını istediği gibi değiştirebilir, zira zaten desteklenmeyen PC’lere güncelleme gelmeyeceğini resmi olarak açıklamıştı.

Sponsor
KaynakCHIP
Önceki İçerikAkıllı Telefon Satışlarında Düşüş Var
Sonraki İçerikİsim ve Soyisim Düzeltme Başvuruları E-Devletten Yapılabiliyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz