-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiWinamp Tekrar Küllerinden Doğuyor

Winamp Tekrar Küllerinden Doğuyor

- Google Reklamı -

Winamp Neden Kapanmıştı?

İlk yayın hayatın 1997 yılında başlayan Winamp, o zamanların MP3 müziklerinin vazgeçilmez programlarından bir tanesiydi. Zaten en başarılısı ve en kullanışlı olan modeli bu olup, alternatifi de pek bulunmayınca 2002 yılına kadar çok iyi ilerledi. Sonrasında ise gelişmeleri göre AOL isimli yatırımcı firma satın almış ve 12 senelik yürütmenin ardından 2014 yılında Radionomy şirketine satılmıştı.

İşler bu dönemden sonra gerçekten sarpa sardı diyebiliriz. Kötü yönetim politikası, kullanışsız yeni arayüzü ve son kullanıcıların taleplerine yanıt verememe durumlar ise bizleri farklı arayışlara itmişti. Sonrasında ise Winamp ortadan sessiz sedasız kayboldu.

winamp-002

- Advertisement -

Yeni tasarımın yukarıdaki gibi olacağı belirtiliyor. Fakat henüz net bir bilgi yok.

Yeni Winamp Ne Zaman Geliyor?

Radionom CEO’su Alexandre tarafından yapılan açıklamada 2019’un ikinci çeyreğinde yeni arayüzü ile birlikte yepyeni bir Winamp göreceğimizi belirtti. Ayrıca yenilenen arayüz ile birlikte MP3 ile sınırlı kalmayacak tabii ki. İsteyen kullanıcılar bulut tabanlı olarak müzikler dinleyebilecek, isterlerse de radyo akışına geçiş yaparak kullanabileceksiniz.

Farklı bir yön olarak da Winamp arama motoru görevi üstlenecek. Yani istediğiniz bir şarkıyı yine Winamp üzerinden aratarak Apple Music ve Spotify üzerinden bulup size gösterecek. Bu sayede entegre olacağı konusunda söylentiler mevcut.

Yeni beta sürümü ise önümüzdeki hafta Winamp 5.8 ile son kullanıcıların hizmetine sunulacak. Beklediğimiz Winamp 6 ise 2019 yılında piyasadaki yerini alacak.

- Google Reklamı -

winamp-eski-surum

Winamp eski tasarım (yukarıda)

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu