Whatsapp’dan Küçük İşletmeler İçin Büyük Adım!

Sponsor

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygumalası Whatsapp, işletme sahiplerinin müşterileri ile daha kolay iletişim kurmaları için tasarladığı yeni uygulaması Whatsapp Business‘ı kullanıma sundu.

Bir zamanların en büyük iletişim aracı olan SMS‘i getirdiği çevrimiçi anlık mesajlaşma sistemi ile geçmişe gömen ve adeta iletişim tarihinde yepyeni bir dönem açan Whatsapp gelişimine dur durak bilmeden devam ediyor. Günde 64 milyar mesaj atıldığı bilinen uygulamayı neredeyse kullanmayan yok. Hal böyle olunca ister özel hayatımızda ister iş hayatımızdaki ilişkilerde yazılı ve görüntülü iletişim bu uygulama ile sağlanıyor. Özellikle işletmeler ve müşteriler sürekli olarak bu platformda bir araya geliyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygumalası Whatsapp, işletme sahiplerinin müşterileri ile daha kolay iletişim kurmaları için tasarladığı yeni uygulaması Whatsapp Business'ı kullanıma sundu. | Sungurlu Haber

Sponsor

Uzun zamandır işletmelere özel bir uygulama başlatması planlanan Whatsapp bu isteklere kayıtsız kalmamış olacak ki şimdilik sadece Android üzerinde çalışan normal Whatsapp’dan farklı bir uygulama geliştirdi. Whatsapp Business adı ile kullanıma sunulan uygulamanın hedef kitlesi küçük işletmeler.

İçerisinde işletme profiline eklenebilecek e-posta adresi, işletme açıklaması, mağaza adresleri ve web adresleri gibi temel ayrıntılar sunan uygulama aynı zamanda hazır mesajlardan oluşan hızlı yanıtlama sistemini de barındırıyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi mesajlaşma uygumalası Whatsapp, işletme sahiplerinin müşterileri ile daha kolay iletişim kurmaları için tasarladığı yeni uygulaması Whatsapp Business'ı kullanıma sundu. | Sungurlu Haber

Barındırdığı bu özelliklere ek olarak uygulama; gönderilen, alınan mesajlar gibi temel istatistik verileri de işletmeye sunacak. Hem iş, hem özel olarak iki farklı numara kullanan kişiler bu iki numarayı aynı cihazda kullanılabilecek ve başka farklı numaralar ile kayıt yapılabilecek. Aynı zamanda uygulama Whatsapp Web ile de tamamen uyumlu olacak.

Whatsapp’dan gelen bilgilere göre işletme hesapları açık şekilde listelenecek ve onaylanan hesaplara “Yeşil Onay Rozeti” verilecek. Böylece müşteriler dolandırıcılık gibi olumsuz durumlardan korunabilecek. Aynı zamanda diğer kullanıcıların uygulamayı eskisi gibi kullanabileceğini ve spam bildirimlerinde bulunabileceklerini de belirtildi.

Şimdilik Android için sunulan ürüne aşağıdaki uygulamadan ulaşabilirsiniz. Uygulamanın iOS sürümü hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte uygulamanın şimdilik sadece Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve ABDülkelerinde kullanılabilir olduğunu belirtelim. Uygulamanın kullanımının önümüzdeki haftalarda ise tüm dünyaya sunulması bekleniyor.

Sponsor
KaynakPC Hocası
Önceki İçerikEryiğit, “Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil diliyorum”
Sonraki İçerikOtomobil Yayaya Çarptı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz