-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiWhatsApp, Parmak İzi ile Giriş Yapma Özelliğini Android için Yayınladı

WhatsApp, Parmak İzi ile Giriş Yapma Özelliğini Android için Yayınladı

- Google Reklamı -

Ekstra güvenlik düzeyi; WhatsApp, bu yılın başlarında iOS sürümüne biyometrik güvenliğin eklenmesinin ardından, uygulamasının artık Android’de parmak izi ile kilitlenebileceğini duyurdu. Özelliği açmak, telefonunuzun kilidini açtıktan sonra bile uygulamanın kilidini açmak için parmak izinizi kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Bir bankacılık uygulamasında bulabileceğinize benzer ekstra bir güvenlik düzeyidir.

Bölge, bölge açılacak

Güncelleme henüz tüm bölgelerde mevcut görünmüyor, ancak WhatsApp özellik geldiğinde, uygulamanın Gizlilik ayarları menüsünden ekstra güvenlik geçişleri yapabileceksiniz diyor. Uygulamanın kilidini açtıktan sonra bir saat veya 30 dakika boyunca kilidi açık kalmasını sağlayacak seçenekler mevcut ve ayrıca iletilerinizin içeriğinin bildirimlerde görünmesini önlemek için de bir geçiş bulunuyor.

Yüz Kilidi Eksik

WABetaInfo’nun Ağustos ayında uygulamanın beta sürümünde göründüğünü bildirmelerinden bu yana bu özelliğin Android’e geldiğini biliyoruz. Ne yazık ki, iOS platformunda iken, bu özellik hem Touch ID hem de Face ID’yi desteklerken, WhatsApp’ın duyurusunda yüz kilidinin açılmasından bahsedilmediğinden Android kullanıcıları sadece parmak izi kilidini açmakla sınırlı görünüyor.
[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu