Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Teknoloji

WhatsApp, Parmak İzi ile Giriş Yapma Özelliğini Android için Yayınladı

Ekstra güvenlik düzeyi; WhatsApp, bu yılın başlarında iOS sürümüne biyometrik güvenliğin eklenmesinin ardından, uygulamasının artık Android’de parmak izi ile kilitlenebileceğini duyurdu. Özelliği açmak, telefonunuzun kilidini açtıktan sonra bile uygulamanın kilidini açmak için parmak izinizi kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Bir bankacılık uygulamasında bulabileceğinize benzer ekstra bir güvenlik düzeyidir.

Bölge, bölge açılacak

Güncelleme henüz tüm bölgelerde mevcut görünmüyor, ancak WhatsApp özellik geldiğinde, uygulamanın Gizlilik ayarları menüsünden ekstra güvenlik geçişleri yapabileceksiniz diyor. Uygulamanın kilidini açtıktan sonra bir saat veya 30 dakika boyunca kilidi açık kalmasını sağlayacak seçenekler mevcut ve ayrıca iletilerinizin içeriğinin bildirimlerde görünmesini önlemek için de bir geçiş bulunuyor.

Yüz Kilidi Eksik

WABetaInfo’nun Ağustos ayında uygulamanın beta sürümünde göründüğünü bildirmelerinden bu yana bu özelliğin Android’e geldiğini biliyoruz. Ne yazık ki, iOS platformunda iken, bu özellik hem Touch ID hem de Face ID’yi desteklerken, WhatsApp’ın duyurusunda yüz kilidinin açılmasından bahsedilmediğinden Android kullanıcıları sadece parmak izi kilidini açmakla sınırlı görünüyor.

İlgili İçerikler

Yerli Otomotiv Fabrikasının Temelleri Atılıyor

Safa Özhazinedar

CPU, GPU Ve APU Arasındaki Farklar!

Safa Özhazinedar

Coğrafi Bilgi Sistemi Tanıtıldı

Safa Özhazinedar

Facebook’ta 50 Milyon Kullanıcı Hesabı Tehlikede!

Safa Özhazinedar

İnternet Düzenlemesi Geliyor!

Safa Özhazinedar

Yeni Toyota Supra Resmi Olarak Tanıtıldı

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar