Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Teknoloji

Whatsapp Gold Virüsüne Dikkat!

Öncelikle tamamen bir aldatmaca olduğunu söyleyelim. WhatsApp Gold’un özel bir versiyon olduğuna ve ek özellikler sunduğuna dair çeşitli söylentilerle indirtilmeye çalışılan bir uygulama. Ancak uygulamanın neler yapabileceği belli değil.

Bu arada bazı mesajlarda WhatsApp Gold yerine WhatsApp Plus şeklinde bir isimlendirme de kullanılıyor. İkisi de temelde aynı aldatmacanın bir parçası. Yani ikisi de gerçek değil.

Kişisel bilgilerinizin çalınması, telefonunuza virüslü uygulamaların yüklenmesi, aşırı mobil veri kullanımı gibi sonuçları olabilir. Görünürde bir değişiklik olmasa bile telefonunuzun arka planında sizin onaylamadığınız işlemler yapılabilir. Dolayısıyla bu aldatmacaya asla inanmayın.

Whatsapp Gold Virüsüne Dikkat! » Sungurlu Haber

Uygulamanın kullanıcılar tarafından indirilmesini sağlamak amacıyla video arama özelliği, yeni emoji karakterleri, geliştirilmiş güvenlik özellikleri gibi gerçek olmayan iddialar var. Ancak WhatsApp’ın İnternet sitesinde “WhatsApp Gold” şeklinde özel bir versiyondan bahsedilmiyor.

Eğer böyle bir mesaj aldıysanız ve mesajın içerisindeki linkten telefonunuza bir uygulama indirdiyseniz, en kısa sürede telefonunuzu sıfırlamanızı öneriyoruz. Henüz hangi ülkelerin bu virüsten etkilendiği ve kaç kişiye bulaştığına dair bir bilgi yok.

İlgili İçerikler

SPK’dan sanal paralara dayalı işlemler hakkında açıklama

Safa Özhazinedar

Skoda Scala, C Segmenti HB Sınıfına Dahil Oldu

Safa Özhazinedar

Facebook Eski Haline Dönüyor: Üniversiteliler için ‘Facebook Kampüs’

Safa Özhazinedar

Facebook’tan TikTok’a Rakip Uygulama Geliyor

Safa Özhazinedar

ÖTV İndirimi Sonrası Hangi Otomobil Ne Kadar Oldu?

Safa Özhazinedar

AMD Ryzen 3000 Serisi İşlemciler 5000 MHz RAM Desteği ile Geliyor

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar