(VİDEO HABER) 131 YILLIK TARİHİ SAAT KULESİ DÖKÜLMEYE BAŞLADI

Sponsor

Sungurlu’nun simgelerinden biri olan ve 2008 yılında restore edilen 131 yıllık tarihi Saat Kulesi dökülmeye başladı.

Kaymakam Edip Bey tarafından Yozgat Saat Kulesini yapan Yozgatlı Şakir Usta’ya 1891 yılında yaptıralan 19 metre yüksekliğinde ki Saat Kulesi tehlike oluşturmaya başladı. Ocak 2020 yılında meydana gelen depremde balkon parçaları düşen saat kulesinin diğer parçaları da bugün düştü.

Her gün yüzlerce vatandaş tarihi kule önünde fotoğraf ve selfie çektirirken, o anda kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. Belediye ekipleri tarihi kulenin etrafını polis barikatlarıyla kapatırken, durum Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’na bildirildiği öğrenildi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikTAKLA ATAN OTOMOBİL, ORTA REFÜJE DEVRİLDİ
Sonraki İçerikEFELER, LİGİ GALİBİYETLE TAMAMLADI : 3-2
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz