-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündemVezirköprü’de Çorumlu Ozanlar Rüzgarı Esti

Vezirköprü’de Çorumlu Ozanlar Rüzgarı Esti

- Google Reklamı -

Merkezi Ankara’da bulunan ve çok sayıda Çorumlu Ozan, Şair, Araştırmacı ve Yazarı da bünyesinde bulunduran Dünya Söz Akademisi başkanı Edebiyatçı Prof. Hayrettin İvgin’in öncülüğünde Vezirköprü Belediyesi tarafından düzenlenen Vezirköprü Ozanlar Aşıklar buluşmasında Çorumlu Ozanlar Haşimi Aslıhak ve Mehmet Ali Eröksüz’ün yanı sıra eğitimci yazar Songül Dündar, Aşık Selahattin Dündar, Aşık Hasan Kaplani, Aşık Mustafa Sayılır, Aşık Yakup Temeli, Aşık Muhlis Denizer, Aşık Veysel Yıdızer, Aşık Paşa Susanoğlu, Aşık Sevdi, Aşık Obalı ve Aşık Nirengi sahne aldı.

Vezirköprü Ozanlar (Aşıklar) buluşmasında Çorumlu Ozanlar geceye renk kattı. Merkezi Ankara’da bulunan ve çok sayıda Çorumlu Ozan, Şair, Araştırmacı ve Yazarı da bünyesinde bulunduran Dünya Söz Akademisi başkanı Edebiyatçı Prof. Hayrettin İvgin’in öncülüğünde Vezirköprü Belediyesi tarafından düzenlenen Vezirköprü Ozanlar Aşıklar buluşmasında Çorumlu Ozanlar Haşimi Aslıhak ve Mehmet Ali Eröksüz’ün yanı sıra eğitimci yazar Songül Dündar, Aşık Selahattin Dündar, Aşık Hasan Kaplani, Aşık Mustafa Sayılır, Aşık Yakup Temeli, Aşık Muhlis Denizer, Aşık Veysel Yıdızer, Aşık Paşa Susanoğlu, Aşık Sevdi, Aşık Obalı ve Aşık Nirengi sahne aldı. | Sungurlu Haberleri

17 Kasım pazar günü Vezirköprü Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konsere halkın yoğun ilgisi dikkat çekerken Aşıkların atışmaları ve solo türküleriyle coşkulu devam eden geceye Çorumlu Aşıklar Haşimi Aslıhak ve Mehmet Ali Eröksüz’ün atışmaları ve türküleri ile coşku doruk noktaya ulaştı. Konserin son sahnesinde Aşıklar toplu olarak koro şeklinde seyirciler ile birlikte kahramanlık türküsü söyledi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu