Vargeloğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Sungurlu Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hakkı Vargeloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Vargeloğlu mesajında, “Basın mensuplarının, ilkeli, sorumlu yayıncılık anlayışıyla kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirme gibi önemli bir misyonu var” ifadelerini kullandı.
Vargeloğlu, gazeteciliğin emek isteyen bir meslek, basın mensuplarının ise halkın müşterek sesi olduğunu belirttiği mesajında, “Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Gazetecilik mesleği, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir mesleğin yanında toplumun doğru bilgilenmesini ve aydınlanmasını sağlayan önemli bir hizmet ile olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Kamuoyunu basın meslek ve ilkeleri doğrultusunda doğru, tarafsız ve bilgiye dayalı bilgilendiren gazeteciler demokratik ülkelerde her zaman bir temel taşı olarak görülmüştür” ifadelerine yer verdi.
Vargeloğlu, “Böyle önemli bir görevi icra eden mesleğine aşık ve milletin ortak sesi olan bütün gazeteciler ve basın çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmaların da başarılar diliyorum” dedi.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz