-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitim" UYGULAMALI KOD 2023 " KURSLARI GENÇLİK MERKEZİNDE AÇILDI

” UYGULAMALI KOD 2023 ” KURSLARI GENÇLİK MERKEZİNDE AÇILDI

- Google Reklamı -

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke genelinde gençlik merkezlerinde ‘Kod Adı 2023 Projesi’ hayata geçirilerek, proje kapsamında gençlere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanlarında eğitimler verilecektir.

Bu amaçla, Sungurlu Gençlik Merkezi milletine sevdalı, hür düşünebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, cumhuriyet ve demokrasiyi benimsemiş, donanımlı bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak gibi bir vizyonları olduğuna işaret ederken, “Buradan hareketle, yarının büyük Türkiye’sinin emanetçisi gençlerimizi pırıl pırıl yetiştirmek, geleceğin yöneticileri olacak gençlerimizi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaları yönünde eğitim almaları gayretiyle İlçemizde Gençlerimize Kod Adı 2023 projesi dâhilinde bu alanda gerek duyulan kursları başlatmış bulunmaktadır.

Sungurlu Gençlik Merkezi Müdürü Mahmut Esat Buğdaylı gençlerin, her biri alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimlere katılarak, yeteneklerini geliştirme ve ilgi alanlarının üzerine eğilme fırsatı bulacaklarını belirterek, “Gençlik merkezimizde uygulanacak olan Kod Adı 2023 Projesi’ni hayata geçirmiş bulunmaktayız deyip, Gençlerimize algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri verilecek. Bu proje ile gençlerimizin, bilgi birikimlerini ve farkındalıklarını artırarak girişimcilik yönlerini güçlendirmeyi ve onların kendilerini geliştirmelerine yön vermeyi hedefliyoruz. Dünyada her alanda, özellikle de teknoloji ve bilişim alanında son derece hızlı bir değişim yaşanıyor. Gençlerimizi iyi eğitir, teknolojik anlamda donanımlı hale getirirsek, içlerindeki girişimci ve yaratıcı ruhu desteklersek bu genç nüfus bizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaktır. Bu eğitimlerin ardından inanıyorum ki İlimiz, İlçemiz ve Türkiye’nin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler buradan çıkacak ve geleceğe yön verecektir diyerek, kursun açılmasında emeği geçen herkese, eğitmenlere ve özellikle İlçemiz gençlerine yoğun talep ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu