-0.6 C
Sungurlu
02/06/2023
Sungurlu HaberleriGenelUslu, "Türkiye, Afrin’de Yaşayan Kürtler’e Karşı Değil, Terör Örgütlerine Karşı Mücadele Veriyor."

Uslu, “Türkiye, Afrin’de Yaşayan Kürtler’e Karşı Değil, Terör Örgütlerine Karşı Mücadele Veriyor.”

- Google Reklamı -

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Afrin’e düzenlediğimiz “Zeytin Dalı Harekatı” ülkemizin sınırlarını korumak ve güvenliğimizi sağlamaktır. Sivillere karşı yapılan herhangi bir operasyon yoktur” dedi.

Ülkemizi terör tehdidinden korumak ve bölgemizi huzura kavuşturmak amacıyla Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan kahraman Mehmetçiğimize muvaffakiyetler dileyen Uslu, “ Allah kahraman Mehmetçiklerimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Kahraman güvenlik güçlerimiz yakın tarihimizin en büyük mücadelelerinden birini yürütüyor. Zeytin Dalı Operasyonu’nun 5. Günü Türkiye olarak tek yürek olduk. Türkiye, Afrin’de yaşayan Kürtler’e karşı değil, oradaki terör örgütlerine karşı mücadele veriyor. Türk halkı devlet olmadığı zaman neler olduğunu biliyor.  Çok yakın zamanında Osmanlıda, Irak’ta gördük. İktidarların alternatifleri olabilir ancak devletin alternatifi olmaz. Devletin alternatifi zillettir” dedi.

Türkiye göç kavşağında olduğu belirten Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “İran, Irak, Suriye vb. rejiminden kaçanlar Türkiye’ye geliyor. Etrafımızda ki ülkelerin çoğunda rejim ya da ekonomik sorun yaşanıyor, orada yaşayan insanlarda huzur ve refahı bulmak için Türkiye’ye geliyorlar. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve sivillerin zarar görmemesi konularında hassasiyetimiz var. İdlib’de ve Afrin’de de huzur ve güven iklimi tesis edildiğinde, yüzbinlerce Suriyeli kardeşimiz kendi yurtlarında, kendi evlerinde hayatlarını sürdürme imkânına kavuşacaklar. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın dediği gibi; “Türkiye, Afrin’de Kürtlere karşı değil, oradaki terör örgütüne karşı mücadele etmektedir. Çok yakında görülecektir ki, terör örgütünün baskısı ortadan kalktığında, bize en büyük teşekkür Afrin’deki Kürt kardeşlerimizden gelecektir.”  Hem kendimiz hem de umudunu bize bağlamış kardeşlerimiz için, gerekli gördüğümüz her yerde varlık göstereceğiz. Her daim mazlumların yanında olacağız. Tek gayemiz gönülleri fethetmek Ecdadımızdan böyle gördük. Sıkıntılar karşısında sabreden, birbirine kenetlenen bir milleti evelallah ne içeriden, ne dışarıdan kimse yıkamaz. Bir ve beraber olursak, Allah’ın izniyle coğrafyamızda ekilmeye çalışılan fitne tohumları asla yeşeremeyecektir.

- Advertisement -

“Zeytin Dalı Harekâtı’nın ekonomiye en küçük bir olumsuz yansıması olmadığını vurgulayan Uslu, “dün Borsa tarihi rekoru yeniledi.  BIST 100 endeksi 118.674,66 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür” dedi.

Uslu, Kardeşliğimize halel getirmediğimiz, mazlum ve mağdura soframızı açtığımız müddetçe hiç kimse bize diz çöktüremez. Mezhep fitnesi, etnik tahrikler üzerinden kadim müştereklerimizi yok etme niyeti üzerinden yayılmaya çalışılan ayrılık rüzgarları, kararlı durursak asla etkili olamayacaktır. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız, istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna sevdiklerini toprağa veren, gazi olan her kardeşimiz bilsin ki Türk milleti ve devleti daima yanında olacaktır” dedi.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu canlı yayında Çorumlu hemşehrilerine bir kez daha seslenerek “Dünya Lideri, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 28 Ocak’ta gerçekleştireceğimiz Ak Parti İl kongremize tüm halkımız davet ediyorum” dedi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,8080
EUR
22,3913
GBP
26,0637
RUB
0,2569
CNY
2,9330
JPY
0,1499

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu