Üreticiler Artık Alaca’ya Gitmeyecek

Sponsor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Nohut ve Mercimek alımına başlayacak. 
Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu yaptığı açıklamada, “Artık Sungurlulu çiftçilerimiz Alaca TMO’ya nohut ve mercimek satmaya gitmeyecek. Ankara’da yaptığımız görüşmeler sonrasında ilçemiz Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Pazartesi’den itibaren nohut ve mercimek alımına başlayacaktır” dedi.

Sungurlu TMO, Nohut ve Mercimek Alımına Başlıyor


Daha önce Alaca’dan randevu alan çiftçilere mağduriyet yaşamamaları için öncelik tanınacağını söyleyen Kelepircioğlu, “TMO’nun nohut alımına başlaması, üreticimizin işini daha da kolaylaştıracak” diye konuştu.
Kelepircioğlu, “TMO tarafından alım yapılacak olması çiftçilerimizi sevindirdi. Sungurlu TMO Ajans Amirliğine ürünlerini satmak isteyen üreticiler, ürünlerini ajans amirliği eksperleri tarafından yapılan analiz sonucunda ürün kalitesine göre belirlenen fiyatlarda satış yapacak” ifadelerini kullandı. 
Kelepircioğlu, geçmiş yıllarda TMO’nun nohut alımı yapmaması üreticilerimizin Alaca’ya gitmek zorunda bırakıyordu. Artık bu zorluktan kurtuldu üreticimiz. Ziraat Odası olarak bizler her zaman çiftçimizin kazanması ve menfaatleri korunması için çalışmaya devam edeceğiz” diye açıklamada bulundu.

Sponsor
Önceki İçerikBelediye Personeline İlk Yardım Eğitimi
Sonraki İçerikSigara Fiyatları Ne Kadar Oldu?
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz