-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimUnutulan Sokak Oyunlarını Oynadılar

Unutulan Sokak Oyunlarını Oynadılar

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerimizdeki tüm ilkokullar Nisan ayında “Unutulan Çocuk Oyunlarını Yaşatıyorum” temalı hazırladıkları çeşitli etkinliklerle projeye katılım sağladılar.

Küçük yaşlarda öğrencilerin toplum problemlerine duyarlı olmaları, sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği ‘Sorumluluklarımla Büyüyorum’ projesinde ilkokullarda Nisan ayı boyunca geleneksel çocuk oyunları teması işlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Sorumluluklarımla Büyüyorum projemizde Nisan ayında tüm ilkokullarımız unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarının yeniden hatırlatılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlediler. Geleneksel çocuk oyunlarının tanıtılması, eğitimde kullanılması, geliştirilerek korunması ve gelecek nesillere aktarılması eğitim için vazgeçilmez bir unsurdur. Oyunlar çocukların hayat tecrübesi ve olumlu davranışlar kazanmalarına katkı sağlamaktadır. Oyunlar sayesinde çocuklar yeteneklerini geliştirerek kurallara uymayı ve uyumlu hareket etmeyi öğrenir. Günümüzde çocuklar oyunlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayar oyunlarını oynamaktalar. Bu sorundan yola çıkarak belirlediğimiz temamızda geleneksel oyunlarımızı tüm okullarımızda yaygınlaştırmayı çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından kurtarmayı onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Projenin amaçlarına ulaşması için etkin çalışmalar yürüten okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu