Unutulan Sokak Oyunlarını Oynadılar

Sponsor

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerimizdeki tüm ilkokullar Nisan ayında “Unutulan Çocuk Oyunlarını Yaşatıyorum” temalı hazırladıkları çeşitli etkinliklerle projeye katılım sağladılar.

Küçük yaşlarda öğrencilerin toplum problemlerine duyarlı olmaları, sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği ‘Sorumluluklarımla Büyüyorum’ projesinde ilkokullarda Nisan ayı boyunca geleneksel çocuk oyunları teması işlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Sorumluluklarımla Büyüyorum projemizde Nisan ayında tüm ilkokullarımız unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarının yeniden hatırlatılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlediler. Geleneksel çocuk oyunlarının tanıtılması, eğitimde kullanılması, geliştirilerek korunması ve gelecek nesillere aktarılması eğitim için vazgeçilmez bir unsurdur. Oyunlar çocukların hayat tecrübesi ve olumlu davranışlar kazanmalarına katkı sağlamaktadır. Oyunlar sayesinde çocuklar yeteneklerini geliştirerek kurallara uymayı ve uyumlu hareket etmeyi öğrenir. Günümüzde çocuklar oyunlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayar oyunlarını oynamaktalar. Bu sorundan yola çıkarak belirlediğimiz temamızda geleneksel oyunlarımızı tüm okullarımızda yaygınlaştırmayı çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından kurtarmayı onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Projenin amaçlarına ulaşması için etkin çalışmalar yürüten okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSalman Köyü Terfi Binasının Borcu Ödendi
Sonraki İçerikYeni Filistin Devleti Kurulacak
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz