-0.6 C
Sungurlu
08/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimÜniversitelerdeki Bilim Kamplarına Katıldılar

Üniversitelerdeki Bilim Kamplarına Katıldılar

- Google Reklamı -

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle Nisan ayında İlçemize gelen ODTÜ Bilim otobüsü ile başlayan proje kapsamında yaz tatiline giren öğrenciler için, yaz bilim okulu programına ilçemizden Aşağı Fındıklı köyü Ortaokulu, Kaledere Köyü Ortaokulu ve Dr. Sedat Baran, Dr. Melahat Baran Ortaokulundan Öğrenci ve Öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle Nisan ayında İlçemize gelen ODTÜ Bilim otobüsü ile başlayan proje kapsamında yaz tatiline giren öğrenciler için, yaz bilim okulu programına ilçemizden Aşağı Fındıklı köyü Ortaokulu, Kaledere Köyü Ortaokulu ve Dr. Sedat Baran, Dr. Melahat Baran Ortaokulundan Öğrenci ve Öğretmenler katıldı. | Sungurlu Haberleri
Çocukların hayal güçlerini, özgüvenlerini geliştirmek, yaratıcı yeteneklerinin ortaya çıkışına olanak tanımak amacıyla yapılan programda öğrencilerimiz , Matematik, Fen Bilimleri, Astronomi, Fizik etkinlikleri gibi bir çok uygulama ve deneylere katılarak tecrübe edindiler.
Öğrencilere eşlik eden refakatçi öğretmenlerde Boğaziçi Üniversitesi yaz bilim okulu öğretmen programına katıldılar.
Bu program kapsamında Deprem, Afet Eğitimi, Robotik Kodlama, Giyebilir Teknoloji, Kolay Öğretim yöntemleri, Motivasyon ve Sınıf yönetimi gibi derslere katıldılar.
“Yarının dünyasına en iyi hazırlık, iyi eğitimdir, İyi eğitimin anahtarı, İyi Öğretmendir, diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek amacıyla çalışma ve projeler üretmeye devam edeceğiz, öğrencilerimize eşlik eden öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2478
EUR
24,8722
GBP
28,9098
RUB
0,2835
CNY
3,2607
JPY
0,1659

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu