Üniversitelerdeki Bilim Kamplarına Katıldılar

Sponsor

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle Nisan ayında İlçemize gelen ODTÜ Bilim otobüsü ile başlayan proje kapsamında yaz tatiline giren öğrenciler için, yaz bilim okulu programına ilçemizden Aşağı Fındıklı köyü Ortaokulu, Kaledere Köyü Ortaokulu ve Dr. Sedat Baran, Dr. Melahat Baran Ortaokulundan Öğrenci ve Öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle Nisan ayında İlçemize gelen ODTÜ Bilim otobüsü ile başlayan proje kapsamında yaz tatiline giren öğrenciler için, yaz bilim okulu programına ilçemizden Aşağı Fındıklı köyü Ortaokulu, Kaledere Köyü Ortaokulu ve Dr. Sedat Baran, Dr. Melahat Baran Ortaokulundan Öğrenci ve Öğretmenler katıldı. | Sungurlu Haber
Çocukların hayal güçlerini, özgüvenlerini geliştirmek, yaratıcı yeteneklerinin ortaya çıkışına olanak tanımak amacıyla yapılan programda öğrencilerimiz , Matematik, Fen Bilimleri, Astronomi, Fizik etkinlikleri gibi bir çok uygulama ve deneylere katılarak tecrübe edindiler.
Öğrencilere eşlik eden refakatçi öğretmenlerde Boğaziçi Üniversitesi yaz bilim okulu öğretmen programına katıldılar.
Bu program kapsamında Deprem, Afet Eğitimi, Robotik Kodlama, Giyebilir Teknoloji, Kolay Öğretim yöntemleri, Motivasyon ve Sınıf yönetimi gibi derslere katıldılar.
“Yarının dünyasına en iyi hazırlık, iyi eğitimdir, İyi eğitimin anahtarı, İyi Öğretmendir, diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek amacıyla çalışma ve projeler üretmeye devam edeceğiz, öğrencilerimize eşlik eden öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

Sponsor
Önceki İçerikEryiğit Okullardaki Tadilatları Denetliyor
Sonraki İçerikSungurlulu Genç Cinayete Kurban Gitti
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz