-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiUkrayna resmi imzayı attı! Türkiye’den 6 Adet SİHA ve 3 adet yer...

Ukrayna resmi imzayı attı! Türkiye’den 6 Adet SİHA ve 3 adet yer istasyonu aldı

- Google Reklamı -

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=YLEvUcDn_g0[/embedyt]

Resmi satış bildirimi ise Baykar Savunma şirketi tarafından Twitter üzerinden bildirilirken, teslimatların 2020 yılında yapılacağı belirtiliyor.

, PC Hocası

Türkiye bu anlaşmadan 69 milyon dolar kazandı

- Advertisement -

Açık konuşalım; Ukrayna kendi silahlarını 100 yıldır üreten bir ülke. Ancak Türkiye İHA ve SİHA konusunda son zamanlarda yaptığı büyük ataklar ile, pek çok ülkenin dikkatini çekmişti. Özellikle havada 24 saat kalıp, yer tespiti, nokta atışları ve üst düzey performansları ile gelişmiş ülkelere taş çıkartıyor.

Ukrayna’da bu durumun farkında olduğu için ilk etapta 6 adet silahsız insansız hava aracımız SİHA’dan almak istediğini talep etmişti. Ardından bu talebin peşine 3 adet yer kontrol istasyonu ve bir adet insansız hava araçlarının kontrolü – eğitimi için Simulasyon paketi geldi.

, PC Hocası

Birinci parti mart ayında teslim edilmişti

SİHA‘ların Ukrayna’ya satışlarının onaylanmasının ardından ilk parti geçtiğimiz Mart ayından teslim edilmiş ve Ukrayna Milli Ordusu’nda göreve başlaması için pilotlara eğitimler verilmeye başlanmıştı. Şimdi ise Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrspecexport yetkilileri ile birlikte Kiev’de diğer kalan teslimatların sağlanması için imzalar atılmış oldu.

- Google Reklamı -

27 saat boyunca havada kalarak hem Dünya rekoru hem de kendi rekorunu kıran milli insansız hava araçlarımız dost ülkeler ile paylaşılmaya devam ederken, Baykar bir yandan da Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Temennimiz ülkemizin kalkınması ve bu sektörde hızla yol alması amacı ile Dünya’da en iyi markalardan bir tanesi olmasıdır.

, PC Hocası

Son olarak sözleşmeler yapıldığı esnada basının sorularını yanıtlayan Ukrayna’lı heyet, bundan böyle Türkiye ile daha fazla silah, araç ve ticaret alışverişi içerisinde bulunacaklarını belirttiler. Ülkemize ve milletimize faydalı olması dileği ile.

Yapılan anlaşmadan objektiflere yansıyan kareler

, PC Hocası

, PC Hocası

, PC Hocası

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu