Ukrayna resmi imzayı attı! Türkiye’den 6 Adet SİHA ve 3 adet yer istasyonu aldı

Sponsor

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=YLEvUcDn_g0[/embedyt]

Resmi satış bildirimi ise Baykar Savunma şirketi tarafından Twitter üzerinden bildirilirken, teslimatların 2020 yılında yapılacağı belirtiliyor.

, PC Hocası

Sponsor

Türkiye bu anlaşmadan 69 milyon dolar kazandı

Açık konuşalım; Ukrayna kendi silahlarını 100 yıldır üreten bir ülke. Ancak Türkiye İHA ve SİHA konusunda son zamanlarda yaptığı büyük ataklar ile, pek çok ülkenin dikkatini çekmişti. Özellikle havada 24 saat kalıp, yer tespiti, nokta atışları ve üst düzey performansları ile gelişmiş ülkelere taş çıkartıyor.

Ukrayna’da bu durumun farkında olduğu için ilk etapta 6 adet silahsız insansız hava aracımız SİHA’dan almak istediğini talep etmişti. Ardından bu talebin peşine 3 adet yer kontrol istasyonu ve bir adet insansız hava araçlarının kontrolü – eğitimi için Simulasyon paketi geldi.

, PC Hocası

Birinci parti mart ayında teslim edilmişti

SİHA‘ların Ukrayna’ya satışlarının onaylanmasının ardından ilk parti geçtiğimiz Mart ayından teslim edilmiş ve Ukrayna Milli Ordusu’nda göreve başlaması için pilotlara eğitimler verilmeye başlanmıştı. Şimdi ise Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Ukrspecexport yetkilileri ile birlikte Kiev’de diğer kalan teslimatların sağlanması için imzalar atılmış oldu.

27 saat boyunca havada kalarak hem Dünya rekoru hem de kendi rekorunu kıran milli insansız hava araçlarımız dost ülkeler ile paylaşılmaya devam ederken, Baykar bir yandan da Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor. Temennimiz ülkemizin kalkınması ve bu sektörde hızla yol alması amacı ile Dünya’da en iyi markalardan bir tanesi olmasıdır.

, PC Hocası

Son olarak sözleşmeler yapıldığı esnada basının sorularını yanıtlayan Ukrayna’lı heyet, bundan böyle Türkiye ile daha fazla silah, araç ve ticaret alışverişi içerisinde bulunacaklarını belirttiler. Ülkemize ve milletimize faydalı olması dileği ile.

Yapılan anlaşmadan objektiflere yansıyan kareler

, PC Hocası

, PC Hocası

, PC Hocası

Sponsor
Önceki İçerikTosundereoğlu; “Minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz”
Sonraki İçerikŞahiner, “Büyük Önder Atatürk, tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdi”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz