Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Türkiye’ye İlk Kez Kasırga Geliyor!

Türkiye’de daha önce görülmemiş bir meteorolojik olayın eşiğindeyiz. Küresel tahmin modellerine göre Türkiye’ye adım adım bir kasırga geliyor. İyon Denizi üzerinden gelen kasırganın yönünün değişmemesi halinde kıyı Ege’de çok büyük zararlara sebep olabileceği tahmin ediliyor. Tropical Medicane olarak adlandırılan kasırganın pazar ya da pazartesi günü yurdumuza ulaşması bekleniyor.

KASIRGA YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMEZSE EGE KIYILARINA ULAŞACAK

Küresel tahmin sistemlerindeki modellere göre Türkiye’ye afet boyutunda hasarlar verebilecek bir meteoroloji olayı adım adım yaklaşıyor. Eğer İyon Denizi üzerindeki kasırga yönünü değiştirmezse 30 Eylül Pazar günü Ege kıyılarına ulaşması, en büyük etkiyi ise Muğla, Aydın, İzmir, Çanakkale, Balıkesir kıyıları hattında oluşturması bekleniyor. Kasırga’nın Ege Bölgesi’nin geçtikten sonra Marmara Denizi üzerinden İstanbul’u etkileme ihtimali de bulunuyor. Yakın tarihimizde bu şiddette bir fırtınanın yurdumuzu etkilediğine dair bir kayıt bulunmuyor.

İlgili İçerikler

Dikkat Çeken Çorum Raporu “Ekonomik Olarak Bitiğiz”

Safa Özhazinedar

Aşutoğlu, “İstanbul’un Fethi, çağ açan ve çağ kapatan bir fetih olarak tarihe her yönde şekil vermiştir. “

Safa Özhazinedar

İftar Çadırında Buluştular

Safa Özhazinedar

‘Hoş geldin bebek’ Projesi Devam Ediyor

Safa Özhazinedar

Herkesin Hayaliydi Sadece O Gerçekleştirdi

Safa Özhazinedar

Meteoroloji’den Açıklama

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar