TÜRKİYE KAR ETKİSİNE GİRDİ

Kar ve soğuk hava Türkiye'yi etkisi altına alırken, hafta başında sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altına düşmesi bekleniyor.

Sponsor

Türkiye Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerin etkisi altına girdi.

Ülkenin büyük bölümünde sağanak ve kar yağışı hakim.

Soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte batı ve iç bölgelerde mevsim normallerinde, doğu bölgelerimizde ise mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları kuzeybatıdan başlayarak ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

Sponsor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve hafta sonunda Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de sıcaklıkların mevsim normallerinin 3 ila 6 derece altında seyredeceğini açıkladı.

sungurlu kar yağışı pınar hanım parkı
Sungurlu Ocak 2021 – Kar Yağışı – Pınar Hanım Parkı

HAFTA BAŞI SICAKLIKLAR DAHA DA DÜŞECEK

18 Ocak pazartesinden itibaren ise sıcaklıklar kuzeybatı bölgelerden başlayarak daha da düşecek ve ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredecek.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin de altına düşmesiyle birlikte, Karadeniz, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde hafif, Marmara bölge genelinde orta, diğer yerlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte ulaşımda görülebilecek aksamaların yanında, zirai faaliyetlerine devam eden üreticiler buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olması için uyarıldı.

15 OCAK CUMA YURT GENELİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında yurt genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyılar ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur (21-50 mm),Balıkesir, Bursa, Yalova, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Ardahan, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar (10-20 cm) şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Sıcaklıkların ise ülkemiz genelinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur (21-50 mm),Balıkesir, Bursa, Yalova, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Ardahan, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar (10-20 cm) şeklinde beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Metropollde bugün itibariyle başlayan kar yağışının hafta sonu etkisini artırması ve pazartesi dahil olmak kaydıyla hafta başına kadar devam etmesi bekleniyor.

TÜRKİYE’NİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Kar etkisine giren Türkiye de 5 günlük hava durumu #7
Kar etkisine giren Türkiye de 5 günlük hava durumu #8
Kar etkisine giren Türkiye de 5 günlük hava durumu #9
Kar etkisine giren Türkiye de 5 günlük hava durumu #10
Kar etkisine giren Türkiye de 5 günlük hava durumu #11
Sponsor
Önceki İçerikNARKOTİK UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR
Sonraki İçerikKOLAYLI, ESNAFA CAN SUYU VEREN BAŞKAN ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİ
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz