-0.6 C
Sungurlu
29/05/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiTurkcell’in Genel Müdürü’nden WhatsApp Açıklaması

Turkcell’in Genel Müdürü’nden WhatsApp Açıklaması

- Google Reklamı -

Kaan Terzioğlu, WhatsApp’ı eleştirdi. Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, WhatsApp‘ın geçtiğimiz yıl içinde BiP uygulamasından 3 özelliği kopyaladıklarını belirtti.

Günümüzde bildiğiniz üzere bir kopyalama yarışı var. Facebook, bütün uygulamalarına hikayeler özelliğini getirdi. Bu özellik zaten Snapchat’te de vardı, fakat Instagram’a, WhatsApp’a gelmeye başlayınca daha fazla tuttu. Bu yüzden de özelliği ilk çıkaranın adı sanı kalmadı.

Kaan Terzioğlu, WhatsApp'ı eleştirdi. Turkcell'in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, WhatsApp'ın geçtiğimiz yıl içinde BiP uygulamasından 3 özelliği kopyaladıklarını belirtti. | Sungurlu Haberleri

- Advertisement -

Buna benzer bir durum yaşayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, BiP mesajlaşma uygulamasından alınan özellikler hakkında şöyle bir açıklamada bulundu;

WhatsApp, Snapchat hatta Google, inanın kağıttan yapılmış kaplanlar gibi. 10 akıllı çocuğu koyduğunuz zaman dünyanın neresinden olurlarsa olsunlar, o teknolojiyi geliştiriyorlar. Siz o teknolojileri kendi güçlü altyapınız üzerinde kurduğunuz zaman müthiş, yenilikçi çözümler ortaya çıkıyor. Son bir yılda WhatsApp, üç kez bizi kopyaladı. Biz yaptık, onlar bizi kopyaladı. Şu anda hala kopyalayamadıkları özellikler var.

WhatsApp‘ın daha sonrasında hayata geçirdiği özelliklerden bazıları, BiP‘te daha önce çıkmıştı. Bu özellikler ise bir dönem gündem olan canlı konum, işletme hesabı (WhatsApp Business) ve 6 kişiye kadar çıkarılabilen video konferans, yani grup araması özelliğiydi.

Yakın zamanda BiP uygulamasına çift telefon numarası desteği, para gönderme gibi özellikleri de getireceğini belirten Kaan Terzioğlu, “Bunlar dünyada herhangi bir uygulamada bulunan özellikler değil. Dolayısıyla WhatsApp’ı arkamızdan daha çok koşturacağız.” ifadeleri ile de basının dikkatini çekti.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu