Turkcell’in Genel Müdürü’nden WhatsApp Açıklaması

Sponsor

Kaan Terzioğlu, WhatsApp’ı eleştirdi. Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, WhatsApp‘ın geçtiğimiz yıl içinde BiP uygulamasından 3 özelliği kopyaladıklarını belirtti.

Günümüzde bildiğiniz üzere bir kopyalama yarışı var. Facebook, bütün uygulamalarına hikayeler özelliğini getirdi. Bu özellik zaten Snapchat’te de vardı, fakat Instagram’a, WhatsApp’a gelmeye başlayınca daha fazla tuttu. Bu yüzden de özelliği ilk çıkaranın adı sanı kalmadı.

Kaan Terzioğlu, WhatsApp'ı eleştirdi. Turkcell'in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, WhatsApp'ın geçtiğimiz yıl içinde BiP uygulamasından 3 özelliği kopyaladıklarını belirtti. | Sungurlu Haber

Sponsor

Buna benzer bir durum yaşayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, BiP mesajlaşma uygulamasından alınan özellikler hakkında şöyle bir açıklamada bulundu;

WhatsApp, Snapchat hatta Google, inanın kağıttan yapılmış kaplanlar gibi. 10 akıllı çocuğu koyduğunuz zaman dünyanın neresinden olurlarsa olsunlar, o teknolojiyi geliştiriyorlar. Siz o teknolojileri kendi güçlü altyapınız üzerinde kurduğunuz zaman müthiş, yenilikçi çözümler ortaya çıkıyor. Son bir yılda WhatsApp, üç kez bizi kopyaladı. Biz yaptık, onlar bizi kopyaladı. Şu anda hala kopyalayamadıkları özellikler var.

WhatsApp‘ın daha sonrasında hayata geçirdiği özelliklerden bazıları, BiP‘te daha önce çıkmıştı. Bu özellikler ise bir dönem gündem olan canlı konum, işletme hesabı (WhatsApp Business) ve 6 kişiye kadar çıkarılabilen video konferans, yani grup araması özelliğiydi.

Yakın zamanda BiP uygulamasına çift telefon numarası desteği, para gönderme gibi özellikleri de getireceğini belirten Kaan Terzioğlu, “Bunlar dünyada herhangi bir uygulamada bulunan özellikler değil. Dolayısıyla WhatsApp’ı arkamızdan daha çok koşturacağız.” ifadeleri ile de basının dikkatini çekti.

Sponsor
KaynakPC Hocası
Önceki İçerikBakan Ağbal’dan KDV İadesi Müjdesi
Sonraki İçerikOtomobil Su Kanalına Devrildi : 3 Yaralı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz