“Türk Milletinin Haklı Beklentisi Karşılık Buldu”

Sponsor

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, “MHP olarak, Danıştay 10. Dairesinin kararından ziyadesiyle memnunuz . Bu karar tarihi bir karar olarak tezahür etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Şahin, Danıştay 10. Dairesinin Ayasofya Camisi ile ilgili verdiği karara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Ayasofya Cami’sinin Türk milletinin mukaddes bir emaneti, mazisi İstanbul’un fethine kadar dayanan kutlu bir mabedi olduğunu belirtti.”Fetih sembolümüz olmakla birlikte, 567 yıllık bir geçmişin itibar ve inanç onuru olan Ayasofya’nın 24 Kasım 1934’de müzeye dönüştürülmesini müteakip alev alan tartışmalar bugüne kadar uzanan bir seyir izlemiştir.” ifadelerini kullanan Şahin, Danıştay 10. Dairesinin muazzam bir karara imza atarak Ayasofya Cami’sini müzeye dönüştüren Bakanlar Kurulu kararını iptal ettiğini anımsattı.Şahin , şunları kaydetti:”Bunun üzerine yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ayasofya Camisi, Diyanet İşleri Başkanlığına devredilmiş, böylelikle ibadete açılmasının önünde hiçbir mani hal ve engel kalmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Danıştay 10. Dairesinin kararından ziyadesiyle memnun, mesut ve mutmaindir. Çünkü Ayasofya Cami’sinin ibadete açılması konusu uzun yıllardır tavizsiz arzumuzdur.

Türk Milletinin Haklı Beklentisi Karşılık Buldu

Müslüman Türk milletinin haklı ve meşru beklentisinin karşılık bulduğuna işaret eden Şahin, şu değerlendirmelerde bulundu: Artık söz dinleyen değil sözü dinlenen, üzerinde hesap yapılan değil hesapları bozan bir ülke gerçeğine herkes alışmalı, buna saygı duymalı, sonuçlarına da hazır olmalıdır. ABD yönetiminin ve diğer ülkelerin Ayasofya ile ilgili alınan karara ‘Hayal kırıklığı’ yorumları cibilliyetsiz ve ciddiyetsiz bir ithamdır.

Sponsor

Ayasofya’nın kapıları hamd olsun ardına kadar açılarak tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır. Nitekim bugün tarihi bir gün olarak tezahür etmiştir. İnanç haklarımızı, egemenlik kazanımlarımızı tahrip ve taciz etmek maksadıyla kuyruğa giren ülkeler, odaklar ve husumetle beslenen çevreler kaybetmiştir. İrade milletin, karar hukukundur.”

Şahin, Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması sürecinde açık irade beyanıyla tarafını ve samimiyetini gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Sürekli Vakıflar Tarihi Eserlere ve Çevreye Hizmet Derneğine ve Danıştay 10. Dairesinin hukuk insanlarına da yürekten teşekkür ettiğini ifade eden Şahin, “Ayasofya Cami’sinin Türk-İslam alemine hayırlı ve mübarek olmasını, bu tarihi mabedimizde yapılacak ibadetlerin, kılınacak namazların kabulünü Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Sponsor
Önceki İçerikOğuzhan Kaya, Bakan Soylu’nun Acısını Paylaştı
Sonraki İçerikSUNGURLU’NUN YENİ KAYMAKAMI FATİH GÖRMÜŞ OLDU
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz