Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Eğitim

TÜBİTAK 4006 Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Öncelikle TÜBİTAK 4006 tanıtım ve bilgilendirme için ilçemize gelen il temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında TÜBİTAK 4006 için onay alan 23 okulumuz projeleri ile ilçemizde bilim baharı yaşattılar. Okullarımız bu projelerle öğrencilerimizin kendilerine olan güvenini artırmayı, başarı duygusunu yaşamalarını sağlamayı amaçlayarak bir ilk gerçekleştirdiler. Okullarımızın TÜBİTAK 4006’ya katılımlarını önemsiyoruz. Bu yıl da okullarımızın proje sayılarını artırarak etkin çalışmalarına devam etmelerini hedefliyoruz. Bu amaçla dönem başında TÜBİTAK 4006 için planlamalarımızı yaparak bir an evvel çalışmalara başlamalıyız. İlçemizin bilimsel anlamda öne çıkması siz değerli yönetici ve öğretmenlerimizin işbirliği ve gayretleri ile mümkündür. Hepinize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

TÜBİTAK 4006 Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı » Sungurlu Haber
5-12. sınıf öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun bir şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilmeleri amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programının bilgilendirme toplantısı il temsilcileri Dr. Öğr. Üyesi Mert Şafak Tunalıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge temsilcisi Esra Kümbül tarafından 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarlarının amaçları, bilim fuarları istatistikleri, mevzuat ve uygulamalar, çalışma takvimi ve bilim fuarlarının planlanması konularında bilgilendirme yapıldı.
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı başvuruları 22 Ekim-22 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlgili İçerikler

YKS Sonuçları 28 Temmuz’da Açıklanacak

Safa Özhazinedar

Fatih Sultan Mehmet’i Tanıtıp, Tanıyacaklar

Safa Özhazinedar

12. Sınıflara Yönelik Ücretsiz Deneme Sınavı Yapıldı

Safa Özhazinedar

Kursiyerlere Hikaye Kitapları Hediye Edildi

Safa Özhazinedar

Eryiğit, Özel Eğitim ve Öğretim Kurum Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Safa Özhazinedar

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. yıldönümü

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar