-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimTÜBİTAK 4006 Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

TÜBİTAK 4006 Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

- Google Reklamı -

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Öncelikle TÜBİTAK 4006 tanıtım ve bilgilendirme için ilçemize gelen il temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında TÜBİTAK 4006 için onay alan 23 okulumuz projeleri ile ilçemizde bilim baharı yaşattılar. Okullarımız bu projelerle öğrencilerimizin kendilerine olan güvenini artırmayı, başarı duygusunu yaşamalarını sağlamayı amaçlayarak bir ilk gerçekleştirdiler. Okullarımızın TÜBİTAK 4006’ya katılımlarını önemsiyoruz. Bu yıl da okullarımızın proje sayılarını artırarak etkin çalışmalarına devam etmelerini hedefliyoruz. Bu amaçla dönem başında TÜBİTAK 4006 için planlamalarımızı yaparak bir an evvel çalışmalara başlamalıyız. İlçemizin bilimsel anlamda öne çıkması siz değerli yönetici ve öğretmenlerimizin işbirliği ve gayretleri ile mümkündür. Hepinize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans Salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Hitit Üniversitesi TÜBİTAK il temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Mert Şafak Tunalıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge temsilcisi Esra Kümbül ve okullarımızın projelerden sorumlu yöneticileri ve öğretmenleri katıldı. | Sungurlu Haberleri
5-12. sınıf öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun bir şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilmeleri amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programının bilgilendirme toplantısı il temsilcileri Dr. Öğr. Üyesi Mert Şafak Tunalıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge temsilcisi Esra Kümbül tarafından 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarlarının amaçları, bilim fuarları istatistikleri, mevzuat ve uygulamalar, çalışma takvimi ve bilim fuarlarının planlanması konularında bilgilendirme yapıldı.
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı başvuruları 22 Ekim-22 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2359
EUR
28,8285
GBP
33,1672
RUB
0,2831
CNY
3,7249
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu