-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemTosundereoğlu; "Minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz"

Tosundereoğlu; “Minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz”

- Google Reklamı -

Tosundereoğlu mesajında; “Cumhuriyetin kurucusu İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefat yıldönümünde toplum olarak hep birlikte büyük devlet adamının değerini ve güncelliğini hiçbir zaman kaybetmeyen temel felsefesini doğru ve bir bütün olarak yeniden anlamaya çalışarak anmalıyız.
15 Temmuz gecesi yaşanan hain işgal ve darbe gecesi olduğu gibi bugün sarsılmaz bir özgüvenle bir kez daha diyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk’ün halkı arkasına alarak kurduğu demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, O’nun işaret ettiği yolda ilelebet yaşayacaktır. Bu emanetine bugünde aynı yüksek manevi ruh ve şuurla sahip çıkarak Cumhuriyetimizi daha da yükseklere taşımaya kararlıyız.

Ak parti kadroları olarak Onun gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmak, milletimizin her bir ferdine en ileri hayat standartlarını sağlamak için büyük bir seferberlik ve çalışma içindeyiz. Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir.

Son 17 yılda ülkemizin nereden nereye geldiği ortadadır ve bugün, Onun gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha yakın olduğumuza inanıyor, 10 Kasımların; Gazi Mustafa Kemal Atatürk için bir matem günü değil, onun ”Muasır medeniyetler seviyesinin önemine azami dikkat çeken ve Cumhuriyet ve demokrasi prensiplerine ve kazanımlarına” değer veren bir yüksek şahsiyet olarak anma günü olmalıdır diyor milli kahramanımız kurucu liderimizi kurtuluş savaşı şehitlerimizi ve 15 Temmuz şehitlerini bu bağlamda bir kez daha minnetle, şükranla ve saygıyla anıyoruz.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2567
EUR
28,8141
GBP
33,1395
RUB
0,2795
CNY
3,7279
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu