Tosundereoğlu, “Azerbaycan topraklarının yıllardan beri devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz”

Sponsor

Ak Parti Sungurlu İl Genel Meclis üyesi Alaettin Tosundereoğlu Hocalı Katliamı ile ilgili su ifadelere yer verdi.

İl Genel Meclis üyesi Tosundereoğlu, Hocalı Katliamı, 25 Şubat 1992’de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’ndeki Hocalı kentinde 106’sı kadın, 63’ü çocuk ve 70’i yaşlı olmak üzere, toplam 613 Azerbaycan vatandaşının Ermenistan Cumhuriyet Birlikleri tarafından katledilmesi olayıdır. Bu elim hadise sırasında aynı zamanda 76’sı çocuk, 487 kişi yaralanmış, 1275 kişi de esir alınmıştır. O tarihten bu yana kayıp olan 150 kişinin akıbeti de maalesef bilinmemektedir. Sivil halka yöneltilen bu insanlık dışı saldırganlık ve Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisinin işgali neticesinde bir milyona yakın Azerbaycanlı kardeşimiz yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılmışlardır.

Fransız Le Mond Gazetesi’nin 14 Mart 1992 tarihli baskısındaki “ Ağdam’da bulunan basın mensupları Hocalı’da öldürülmüş kadın ve çocuklar arasında kafa derisi soyulmuş, tırnakları çıkarılmış üç kişi görmüşlerdir. Bu, Azerilerin propagandası değil bir gerçektir.” ifadeleri de hayli düşündürücüdür, olayın gerçekliğini ve çirkin yüzünü ortaya koymaktadır.
Bir başka hadisede de olay tanıklarından Mirza Allahverdiyev kaynaklara göre şunları anlatır: Ermenilerin saldırısından sonra ormana kaçtık. Burada 3 gün aç-susuz kaldık. 28 Şubat akşamı bizi kuşattılar. Bizi Askeran’da ölüm hücresine aldılar. Her gün birkaç adamı götürüp öldürüyorlardı. Altın dişlerimi kerpetenle çıkardılar. Babamı, iki kardeşimi, kardeşimin oğlunu öldürdüler.

Sponsor

Azerbaycanlı kardeşlerimizin bundan 28 yıl önce Hocalıda karşı-karşıya kaldıkları hunharca saldırı ve katliamı her zaman kalbimizin en derinlerinde hissetmekteyiz. Gerçekleştirilen bu katliamı ve Azerbaycan topraklarının yıllardan beri devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz. Biz Millet olarak Can Azerbaycan ile her daim iki devlet tek millet olduğumuz kadar aynı zaman da tek yüreğiz! Bizlere insan hakları dersi vermeye kalkan Uluslararası kamuoyunun da en kısa sürede insanlık tarihinin en acımasız soykırımı olan Hocalı Katliamı’na gereken ilgiyi göstermesini ümit ederken bir kez daha üzülerek, yaşanan bu trajedik hadisede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize de en samimi başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.

Tosundereoğlu, “Azerbaycan topraklarının yıllardan beri devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz” | Sungurlu Haber
Sponsor
Önceki İçerikERCAN ŞAHİN’DEN HOCALI KATLİAMI MESAJI
Sonraki İçerikMİLLETVEKİLİ KAYADAN ÇORUM’A DOKTOR MÜJDESİ
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz