Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem Video Haber

Topuz Köyü Hizmet Bekliyor

Sungurlu’ya bağlı Topuz Köyü, derenin ıslah edilmesi, kanalizasyon yapılması ve yolların düzenlenmesi konusunda devletin desteğini bekliyor. CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Sungurlu’ya bağlı Topuz Köyü’nü ziyaret ederek köy halkından ve Muhtar Mehmet Kart’tan sorunlar ve talepler hakkında bilgi aldı.

Sungurlu’da lagarı olmayan tek köyün Topuz Köyü olduğuna dikkati çeken Mehmet Tahtasız, köyden geçen derenin bir an önce ıslah edilmesini istedi. “Derenin ıslah edileceği, set oluşturulacağı söylenmiş ancak burada hiçbir çalışma yapılmamış. Hatta çocukların düşmesini engellemek amacıyla korkuluk dahi yapılmamış. Burada öncelikle DSİ’nin kanalı temizleyip ıslah etmesi, sonra da İl Özel İdaresi’nin KÖYDES aracılığıyla kanal sorununu çözmesi gerekiyor. Köyde kanalizasyon yok, yollar ise oldukça bozuk” diyen Mehmet Tahtasız, sorunları Vali Mustafa Çiftçi ve DSİ yetkililerine ileterek çözüm için takipçisi olacaklarını bildirdi.

Köy Muhtarı Mehmet Kart ise yaşanan sorunlar hakkında bilgi vererek, yakın ilgisi ve desteğinden dolayı CHP İl Başkanı Tahtasız ve beraberindeki heyete teşekkür etti.Tahtasız, ayrıca Köy Muhtarı Mehmet Kart’a Türk bayrağı hediye etti.

İlgili İçerikler

LAVALİA İREM’E ‘TSE COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ’

Safa Özhazinedar

Şehit Ailelerinden Başkan Şahiner’e Teşekkür

Safa Özhazinedar

Efeler Bingöl Deplasmanına Gidiyor

Safa Özhazinedar

Osman Artık İstediği Yere Gidebilecek

Safa Özhazinedar

Hemşerimiz Akbulut Erzurum İl Emniyet Müdürlüğündeki Görevine Başladı

Safa Özhazinedar

Başkan Şahiner, “Ağacı yakan insanlığı yakar”

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar