TMO Ürün Alımına Başladı

Sponsor

TMO Sungurlu Ajans Müdürü Mustafa Yücedağ, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili’yi ziyaret ederek, ilçede hububat hasadının başlamasıyla birlikte Ofisin ürün alımına başladığını belirtti.

Mustafa Yücedağ Ofise ürün vermek isteyen çiftçilerin şahsen başvurarak yanlarında kimlik fotokopisi ve ziraat bankasına hesap açtırmaları gerektiğini ifade etti.
Bilindiği üzere ülkemiz adına yapılan hamlelerden biride lisanslı depoculuk, lisanslı depoculuğun çiftçilere vereceği avantajlardan biride şu nakliye desteğinin verilmesi yani örnek verirsek bir çiftçi 1 ton için 25 lira nakliye desteği alacak, 1 ton ürünü teslim ettiği takdirde fiyatı ne olursa olsun 25 tl nakliye desteği alacak. İkincisi stopajdan muaf olacak normalde TMO’ya ürün teslim ederken %2 stopaj kesintisi olurdu. Şu anda bu kaldırıldı, Üçüncüsü Bağkur kesintisi olmayacak oda %2 idi oda kaldırdı. Dördüncüsü ise boşaltma ücreti tahsil edilmiyordu şimdi edilecek TMO tarafından dedi. Ama lisanslı depoculuğa götürecekleri zaman bundan da muaf olacak  yani 20bin liralık ürün teslim etmek isteyen bir vatandaş yaklaşık 1450 TL’lik bir kara geçecek çiftçimiz için avantajı bu olacaktır.
Hasat sezonunun ilçeye ve ülkeye hayırlara vesile olmasını dileyen Mustafa Yücedağ, çiftçilere bereketli ve bol kazançlı bir yıl olmasını diledi.
Baş fiyat 1.50  taban fiyat 870 arpa fiyatı 825  makarnalık sert buğday 1100 tl olarak açıklandı.

“OFİS ÇİFTÇİMİZİN YARARINA OLACAKTIR”
Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili de, Ofisin ürün alımına başlamasının çiftçinin yararına olacağını ve fiyatların artacağını söyledi.
Her zaman çiftçilerin yanında olduklarını belirten Karaderili, “Hasatlarda verim bol olur ve çiftçimiz istediğini alır, Ziraat Odası Başkanlığı olarak her zaman çiftçimizin faydası olacak işlerin destekçisi olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. 2018 hasat sezonunun çiftçilerimize, köylülerimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSungurlu’da Şüpheli Ölüm
Sonraki İçerikTraktörden Düşen Sürücü Hayatını Kaybetti
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz