-0.6 C
Sungurlu
25/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemTMO Ürün Alımına Başladı

TMO Ürün Alımına Başladı

- Google Reklamı -

TMO Sungurlu Ajans Müdürü Mustafa Yücedağ, Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili’yi ziyaret ederek, ilçede hububat hasadının başlamasıyla birlikte Ofisin ürün alımına başladığını belirtti.

Mustafa Yücedağ Ofise ürün vermek isteyen çiftçilerin şahsen başvurarak yanlarında kimlik fotokopisi ve ziraat bankasına hesap açtırmaları gerektiğini ifade etti.
Bilindiği üzere ülkemiz adına yapılan hamlelerden biride lisanslı depoculuk, lisanslı depoculuğun çiftçilere vereceği avantajlardan biride şu nakliye desteğinin verilmesi yani örnek verirsek bir çiftçi 1 ton için 25 lira nakliye desteği alacak, 1 ton ürünü teslim ettiği takdirde fiyatı ne olursa olsun 25 tl nakliye desteği alacak. İkincisi stopajdan muaf olacak normalde TMO’ya ürün teslim ederken %2 stopaj kesintisi olurdu. Şu anda bu kaldırıldı, Üçüncüsü Bağkur kesintisi olmayacak oda %2 idi oda kaldırdı. Dördüncüsü ise boşaltma ücreti tahsil edilmiyordu şimdi edilecek TMO tarafından dedi. Ama lisanslı depoculuğa götürecekleri zaman bundan da muaf olacak  yani 20bin liralık ürün teslim etmek isteyen bir vatandaş yaklaşık 1450 TL’lik bir kara geçecek çiftçimiz için avantajı bu olacaktır.
Hasat sezonunun ilçeye ve ülkeye hayırlara vesile olmasını dileyen Mustafa Yücedağ, çiftçilere bereketli ve bol kazançlı bir yıl olmasını diledi.
Baş fiyat 1.50  taban fiyat 870 arpa fiyatı 825  makarnalık sert buğday 1100 tl olarak açıklandı.

“OFİS ÇİFTÇİMİZİN YARARINA OLACAKTIR”
Ziraat Odası Başkanı Dursun Karaderili de, Ofisin ürün alımına başlamasının çiftçinin yararına olacağını ve fiyatların artacağını söyledi.
Her zaman çiftçilerin yanında olduklarını belirten Karaderili, “Hasatlarda verim bol olur ve çiftçimiz istediğini alır, Ziraat Odası Başkanlığı olarak her zaman çiftçimizin faydası olacak işlerin destekçisi olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi. 2018 hasat sezonunun çiftçilerimize, köylülerimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2046
EUR
28,9498
GBP
33,3106
RUB
0,2835
CNY
3,7206
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu