-0.6 C
Sungurlu
24/09/2023
Sungurlu HaberleriÖnemliTELEFON DOLANDIRICILARI İŞ BAŞINDA...

TELEFON DOLANDIRICILARI İŞ BAŞINDA…

- Google Reklamı -

Sungurlu’da telefonda kendisini hâkim, savcı ve baş komiser gibi kamu görevlisi olarak tanıtıp para isteyen dolandırıcılık girişimleri son günlerde yine çoğaldı..

Emniyetten Vatandaşlardan dikkatli olmaları istenirken, telefonda kendisini hâkim, savcı ve başkomiser gibi kamu görevlisi olarak tanıtıp para isteyen dolandırıcılık girişimlerinin özellikle sabit hat üzerinden yapıldığına dikkat çeken yetkililer vatandaşlardan dikkatli olmaları istiyorlar.

Yetkililer, “Telefonda kendisini hâkim, savcı, kamu görevlisi olarak tanıtarak para isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz.. Hâkim, savcı, asker, polis, banka görevlisi herhangi bir sebeple şifre bilgilerinizi size ait bilgilerinizi veya para veya ziynet eşyası istemez. Bu şekilde olaylara maruz kalırsanız, kesinlikle itibar etmeyiniz, telefonunuzu kapatarak, 112, 155 polis imdat veya 156 jandarma hattını arayarak, konuyu bildiriniz” ifadelerine yer veriyorlar

- Advertisement -

Sungurlu genelinde artan bu tip telefonlar sonrası da Emniyet ve yetkili birimler harekete geçerek konuyu takibe aldıklarını belirtiyorlar..

Lütfen sizde ailenizi ve sevdiklerini uyarın…

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7238
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu