-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriGündem“TAŞIN ALTINA ELİMİ KOYMAYA HAZIRIM”

“TAŞIN ALTINA ELİMİ KOYMAYA HAZIRIM”

- Google Reklamı -

Sungurlu Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adayı Kadir Güvenoğlu, “Esnafımızın sorunlarını biliyor, genç yaşta taşın altına elimi koymaya hazırım” dedi.

12 yaşında meslek öğrenmek, meslek sahibi olmak için adım attığım Sungurlu Sanayi Sitesi’nde bugün 15 yılımı aşmış bulunuyorum diyen Güvenoğlu, “İşimi ve mesleğimi severek yapıyorum. Ekmeğimi kazandığım yeri de, ekmeğimi kazandıran mesleğimi çok sevdiğim gibi, bizlere küçük yaşta çalışmayı, mücadele etmeyi, ekmeği kazanmak kadar, bölüşmenin de erdem olduğunu öğreten bütün ustalarımıza sizin vasıtanızla bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.
Sungurlu Sanayii, sadece kepenk açıp kapatılan bir yer asla olmadığını belirten Kadir Güvenoğlu, “Bizler burada hayatı, arkadaşlığı, dostluk ve büyük bir aileye mensup olmanın ne demek olduğunu da öğrendik. Şartlar ne olursa olsun, elimizde ki yağa da, alnımızdaki tere de sahip çıktık. Zorluklar gördük, sıkıntılar yaşadık, yeri geldi haksızlığa uğradık ama asla ne ekmek teknemizi ne de işimizi terk etmedik. Her sabah besmeleyle açtık dükkanımızı ve hangi durumda olursak olalım, yine şükürle düştük evimizin yollarına.” dedi.

Çıktığımız bu yolun önce emektar Sanayi esnafımıza, sonrasında ise şehrimiz ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum diyen Güvenoğlu, “Amacımız bütün sanayi esnafı ve çalışanlarıyla tek bir ses, tek bir yürek olarak, gün itibariyle yaşadığımız bütün sorunların üstesinden gelmektir. Sungurlu Sanayi Sitesi, bütün oluşumlarıyla bu şehrin en önemli unsurlarından biridir. Eğer yüksek yaşam standartlarında bir şehirden bahsetmek ve bunu hayata geçirmek istiyorsak, kimse bizi göz ardı etmemelidir” diye konuştu.

- Advertisement -

İşi, aşı ve ailesi için bu vatan topraklarında mücadelesini sonuna kadar sürdüren ve savunan bu büyük ailenin en güçlü şekilde temsil edilmesi ve hak ettikleri saygıyı göreceği bir yapıyı hep birlikte tesis edeceğiz diyen Güvenoğlu,”Rabbim çıktığımız bu yolda eğer hayırlara vesile olacak, söylediklerimizi ve çözüm önerilerimizi hayata geçirebilecek isek bize bu görevi nasip etsin diyoruz. Niyetlerimizin halis olduğu bu yolculukta, akıbetimizin de hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.

Güvenoğlu, “Alın teri ve emek dendiğinde akla gelen insanların, hak ettiklerini de ancak alın teri ve çok çalışmakla kazabileceğini düşüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle her birinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu