-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriGündemSUR GAZİSİNİ SUNGURLU'DA AĞIRLADILAR

SUR GAZİSİNİ SUNGURLU’DA AĞIRLADILAR

- Google Reklamı -

2016 yılında Diyarbakır Sur’da ağır yaralanan Çorum’un Alaca ilçesine bağlı Kalecikkaya nüfusuna kayıtlı Sur Gazisi Bahattin Seçkin, köylüleri ve Sungurlu halkı tarafından Sungurlu’da ağırlandı.

Sungurlu Belediyesi mesire yerleşkesinde bir araya gelen köylüleri ile bir araya gelen Gazi Bahattin Seçkin, ‘Hendeklerde Vurulduk’ kitabını gecenin anısına imzaladığı kitapları misafirlerine takdim etti. Gazi Seçkin, köylüleri ve akrabalar ile mesele yerleşkesinde Sungurlu halkının yoğun ilgisiyle karşılandı. Oldukça duygusal anların yaşandığı karşılamada Bahattin Seçkin eşi astsubay Aysun Seçgin adına köy muhtarı Vahdettin Seçir tarafından 8 Mart kadınlar günü anısına çiçek takdiminde bulunuldu.

Gazi Bahattin Seçkin muhtar tarafından kadınlar günü anısına eşi adına sunulan çiçek ve Çorum Sungurlulu iş insanları tarafından hediye edilen hediyeler ve karşılamadan oldukça memnun olduğunu söyleyerek, çocukluk yıllarında Kalecikkaya Köyü Alaca ve Sungurlu’da akrabaları ile bir arada olmanın mutluluğunu ifade etti.
Sungurlu Kırım Türkleri gönüllüleri adına söz alan Hüsnü Güngör ise “Gazimizi Sungurlu’da ağırlamaktan mutlu olduk. Ne mutlu ki şerefli askerlik mesleğini icra ederken Devletimizin bekası milletimizin bölünmez bütünlüğünü için Terör örgütü keskin nişancı tarafından yaralanan gazimiz gazi ve her daim şehitlerimiz yanında duadayız. Allah askerimizi, polisimizi, kolluk kuvvetlerimizi korusun” ifadelerini kullandı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu